Występy Lilly i zespołu „Totus Musicus” na Dniach Papieskich’2023.

Jak co roku pracownia muzyczna „Polifonia” z dz. II MDK włączyła się w obchody Dni Papieskich poświęconych pamięci papieża Polaka – Jana Pawła II, patrona Świdnicy. W poniedziałek 8 maja 2023r. w Klubie „Bolko” ŚOK odbyły się eliminacje XVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Jana Pawła II ,,Arka”, które rozpoczęła Lilly Szymański ze Studia Piosenki „Polifonia”, śpiewając popularny przebój „Góry do góry”

 

Natomiast podczas Finału Konkursu „ARKA” i wernisażu XVII Diecezjalnego Konkursu Plastycznego Jan Paweł II – ,, Mój brat, moja siostra ”, które odbyły się w czwartek 18 maja 2023r. w sali teatralnej ŚOK w części artystycznej wystąpił zespół muzyki dawnej „Totus Musicus”Zuzia Zielińska, Hania Suszek, Zuzia Gąszowska, Varvara Mikhnevych i Justyna Sulkowska. Dziewczęta zagrały, w opracowaniu na flety, fidel kolanową i lirę korbową, utwory o tematyce religijnej, nawiązujące do charakteru i tematyki konkursów. W tym krótkim recitalu nie zabrakło oczywiście „Barki” – ulubionej pieśni Jana Pawła II .

 

A oto link do artykułu, w którym są też zdjęcia z występu zespołu: https://swidnica.gosc.pl/gal/pokaz/8277018.Dni-Papieskie-2023/107#gt 

Bardzo dziękuję dziewczętom za piękne prezentacje i pracę, którą poświęciły na przygotowanie się do występów. Gratuluję też słów uznania ze strony słuchaczy. Warto było być!

Agnieszka Banach

Loading