WYRÓŻNIENIA DLA OLI I ANDRZEJA. -czyli Edgar Degas widziany oczami artystów z „Mansardy”.

„Norwid pisał, że schyla kibić, jakby miała
zbierać rosę lub kwiatom łzy sercem ocierać. …
…W stroju z mgły. Tak ją właśnie malował Degas.” ( fragment wiersza Tadeusza Kubiaka)

Edgar Degas to wybitny artysta XIX w., malarz i rzeźbiarz,impresjonista, przedstawiający w swoich pracach sceny z codziennego życia,postacie w ruchu :tancerki,baletnice, primabaleriny,praczki,prasowaczki,kobiety czeszące się czy wyścigi konne.
23 stycznia 2019 r. Aleksandra Skrzyńska, Wiktoria Gołuch i Andrzej Bondarenko uczestniczyli w wernisażu ogólnopolskiej wystawy plastycznej „Spójrz okiem artysty – Edgar Degas”. Jest to już trzecia prezentacja prac inspirowanych twórczością mistrzów, w Galerii Twórczości Plastycznej Młodych w MDK „Śródmieście” we Wrocławiu. Na konkurs wpłynęły 342 prace z 47 placówek z całej Polski. Na wystawie znajduje się 127 prac, w tym aż dziewięć ze świdnickiej pracowni „Mansarda”. Prezentowane prace wykonali : Konstancja Kulak, Antonina Pugaczowa, Arkadiusz Homenda, Wincenty Wensker, Agnieszka Balant,Wiktoria Gołuch (2prace).
Wyróżnienia w konkursie otrzymali : Aleksandra Skrzyńska i Andrzej Bondarenko, za prace wykonane w technikach grafiki warsztatowej: linoryt i pleksoryt.
Serdeczne gratulacje!!!
/opracowała Joanna Waksmundzka/