Wycieczka „W poszukiwaniu św. Mikołaja”

Kolejna wycieczka MDK z cyklu „W poszukiwaniu Św. Mikołaja” skupiła pracownie teatralne, plastyczną i Agrafkę. Nasze koło reprezentowały: Amelka J, Andżelika S, Zuza K, Angelika B, Hania D i Karolina T. Realizacje programu rozpoczęliśmy od Muzeum Karkonowskiego. Bardzo komunikatywny przewodnik nie tylko przybliżył nam historię Jeleniej Góry ale i piękno kolorowego szkła artystycznego zgromadzonego na wystawie. Szczególne wrażenie wywarła na nas aranżacji Rynku z odtworzonymi w skali kamieniczkami. Mimo chłodu udał się spacer po starówce. W drodze na Rynek przeszliśmy przez Bramę Wojanowską przy Kaplicy Św. Anny. Mocnym akcentem świątecznym był nasz udział w spektaklu „”Opowieść wigilijna” w Teatrze im. K.C. Norwida. Podekscytowani trafiliśmy do siedziby Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie po obejrzeniu poszczególnych sal i pracowni tematycznych nastąpiło spotkanie ze świętym Mikołajem. Mimo różnego wieku uczestników wszyscy z wypiekami na twarzy przyjmowali paczki (ufundowane przez Komitet Rodzicielski naszej placówki). DO świdnicy wróciliśmy już po zapadnięciu zmroku.