Wycieczka „W poszukiwaniu św. Mikołaja” – Legnica 2017

Tradycyjna wycieczka „W poszukiwaniu św. Mikołaja” przywiodła nas do Legnicy. Powitano nas słodkim poczęstunkiem w przestronnej Sali widowiskowej Młodzieżowego Centrum Kultury, w okazałym budynku przy ul. Mickiewicza.  Obejrzeliśmy spektakl reprezentującej gospodarzy grupy teatralnej – niejako na rozgrzewkę. Po przejęciu na Rynek wstąpiliśmy do ładnego, barokowego budynku, który kiedyś był ratuszem a obecnie mieści się tu Teatr im. Heleny Modrzejewskiej. Czekano już na nas i po zajęciu miejsc na stylowej sali obejrzeliśmy spektakl „Polowanie na Snarka”. Po zakończonej wizycie w teatrze ruszyliśmy na trasę Turystyczno – Rekreacyjnej Imprezy na Orientację „Wokół Placu Orląt Lwowskich”. Po powrocie na Rynek nastąpił czas wolny na posiłek. Królował kebab. Nasza, ambitna grupa przeszła kolejną trasę TRInO (6/D/17) „Wokół Rynku” . „Zaliczyliśmy” kilka ciekawych pomników.  Po powrocie do MCK nastąpiła wspólna zabawa. Świetnie spisywał się Didżej i panie z działu imprez, które rozruszały całą naszą grupę. Punktem kulminacyjnym było tradycyjne pojawienie się św. Mikołaja, który z okazałych sań rozdawał paczki. Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy pozostałe pracownie w bratniej placówce. Całość wspaniałej zabawy zakończyła sesja zdjęciowa. Pełni wrażeń wracaliśmy do Świdnicy.

Udział wzięły pracownie teatralne i ceramiczna oraz Koło ToTuToTam w składzie: Agata H, Amelia J, Dominik R, Martyna N. Andżelika S, Natalia J. Paweł M. Hania D. Sandra M, Angelika B. Zuzia J.