Wycieczka nagrodowa pracowni plastycznej działu II

Wycieczka do Krakowa odbyła się w dniach 8-9. 10. 2022r., a celem było odszukanie miejsca, z którego wyruszyły legiony, przecierając ścieżki niepodległościowe naszej ojczyzny. Wśród żołnierzy kroczył bohater i patron MDK Mieczysław Kozar Słobódzki. Kraków to także miasto polskich królów i sławnych Polaków. Tam każda kamienica mówi o potędze naszego państwa, szlachetności i wielkości rodaków.  Weekend ten to także 143 urodziny Muzeum Narodowego w Krakowie. Daliśmy się wciągnąć w projekt „Muzeum”. Zwiedziliśmy Dom  Józefa Mehoffera, Muzeum Wyspiańskiego, Kościół Św. Franciszka z witrażami i polichromią Wyspiańskiego, byliśmy na wystawie Tamary Łempickiej oraz polskiego malarstwa XIX wieku. Odwiedziliśmy Zamek Królewski, a Rynek z Kościołem Mariackim zwiedzaliśmy przy blasku księżyca. Wydarzenia jakie odbywały się w mieście natchnęły nas do pracy twórczej, jaką niebawem podejmiemy w naszej pracowni. Były to warsztaty pt.:”Artystyczna personalizacja t-shirtu” z profesjonalną projektantką mody oraz liczne spotkania z artystami i działania z kręgu upcyklingu , czyli sztuka wykorzystująca przedmioty na nowo. Już za parę dni kolejny „Spacer śladami Słobódzkiego”. Moja pracownia ma zamiar walczyć i wygrać.

Zdjęcia do artykułu wykonała i udostępniła p. J. Waksmundzka