Wycieczka do firmy AMS

W październiku uczestnicy Koła Robotyki z Młodzieżowego Domu Kultury odwiedzili siedzibę firmy AMS Sp. z o. o. w Jagodniku. Firma AMS zajmuje się m.in. sprzedażą profili aluminiowych, przenośników, pras montażowych. Jadąc do firmy AMS chcieliśmy najbardziej zobaczyć jak wygląda proces projektowania i budowy pras montażowych czyli stanowiska do automatycznego montażu różnych elementów.

Zwiedzanie firmy rozpoczęliśmy od sali konferencyjnej gdzie omówiliśmy plan zwiedzenia. Odwiedziliśmy dział projektowy gdzie na komputerach wykonuje się całościowe projekty pras montażowych w 3D. Mieliśmy okazje zobaczyć na komputerze gotowy projekt prasy montażowej oraz poznać proces projektowania. Następnie zwiedziliśmy halę gdzie zobaczyliśmy zaawansowane urządzenia do wytwarzania elementów z metalu. Urządzenia potrafiły automatycznie, zgodnie z projektem, zmieniać narzędzia aby wytworzyć zaprojektowany element. W kolejnej hali montażowej pokazano nam już gotowe prasy, omówiono ich działanie oraz proces pracy.

Wyjazd oczami jednego z uczestników:

Piątkowy wyjazd do AMS odbył się zaskakująco ciekawie, z początku myślałem, że tylko jedziemy obejrzeć jak pracownicy wykonują swoją prace i posłuchamy jakiś nudnych wykładów. Bardzo się zdziwiłem! Przywitał nas uśmiechnięty Pan, który zaprosił nas do sali konferencyjnej aby omówić plan zwiedzania, tuż po ustaleniu wyruszyliśmy do miejsca gdzie pracownicy realizują projekty na swoich komputerach i następnie drukują ten schemat w ogromnej drukarce. Potem wyruszyliśmy obejrzeć ogromne maszyny które „rzeźbią” w metalu. Na koniec wycieczki wymieniliśmy się drobnymi giftami i serdecznie podziękowaliśmy za całą wycieczkę.” – napisał Janek.

Firma AMS od 2 lat wspiera koło robotyki i tym razem podarowali Nam zestaw do budowy drukarki 3D. Jest to zestaw do samodzielnego montażu drukarki 3D typu CoreXY z ruchomym stołem w osi Z. Zestaw to karton z różnymi elementami potrzebnymi do budowy wspomnianego urządzenia, czyli nakrętki, podkładki, śruby, silniki, przewody, układy elektroniczne itd. Jeszcze raz dziękujemy z tego miejsca za podarowanie kolejnego urządzenia dla Naszego Koła Robotyki. Pod okiem nauczyciela drukarka zostanie zmontowana przez uczestników zajęć. Będzie to dla Nas kolejny fascynujący projekt do realizacji który na pewno nauczy Nas wiele. Następnie wykorzystamy  drukarkę do tworzenia elementów, do innych projektów ( m.in. robotów) powstających na naszych zajęciach. Dzięki ofiarności firmy AMS Sp. z o.o. z Jagodnika koło Świdnicy koło Robotyki w MDK Świdnicy wzbogaciła się o kolejny niezmiernie cenny i przydatny sprzęt.

Loading