Wojewódzki Sukces


12-13 maja 2018 r. w Lwówku Śląskim odbył się Finał Wojewódzki XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego. Organizatorami Turnieju byli: Rada Porozumienia Oddziałów PTTK województwa Dolnośląskiego i Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu. Partnerem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim. Turniej miał charakter interdyscyplinarny. Młodzież musiała wykazać się znajomością przeszłości i teraźniejszości Dolnego Śląska i Małopolski zarówno w zakresie wiedzy krajoznawczej, topograficznej i turystycznej, jak i znać przepisy ruchu drogowego i zasady udzielania pierwszej pomocy. W praktycznym sprawdzianie umiejętności przydatnych turyście uczniowie musieli rozpoznawać rośliny i atrakcje turystyczne oraz minerały i skały, a także zaliczyć kolarski tor przeszkód. W ogólnej punktacji oceniono, także posiadane przez uczestników odznaki i uprawnienia turystyczne.

Po pierwszej konkurencji Test wiedzy wyraźną przewagę zdobyła drużyna Koła PTTK „ToTuToTam” z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Na zakończenie dwudniowych, po przeprowadzeniu pozostałych konkurencji: marsz na orientację, rowerowy tor przeszkód, rozpoznawanie roślin, rozpoznawanie zabytków, terenowa gra azymutowa przewaga świdnickiej drużyny jeszcze się powiększyła. Ostatecznie nad drużyną, która zdobyła II miejsce (Szkoły Podstawowej w Bogatynii) wynosiła aż 61 pkt.

Oprócz pucharu za I miejsce i nagród rzeczowych, drużyna z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, w składzie: Agata Hruszowiec, Natalia Józefiak, Piotr Kowalski została zakwalifikowana do Finału Centralnego. Nasza drużyna zdobyła także, wiele nagród indywidualnych: Agata Hruszowiec (najmłodszy uczestnik) zdobyła I miejsce w ilości posiadanych odznak turystycznych, Natalia Józefiak zdobyła I miejsce w Teście Wiedzy, uzyskując 80 pkt na 100 pkt. Agata Hruszowiec i Piotr Kowalski zdobyli II miejsce w Teście Wiedzy (po 70 pkt na 100). Opiekunem Koła „ToTuToTam” jest Zbigniew Curyl

Trzymamy kciuki za udział świdniczan w Turnieju Centralnym, który odbędzie się 01-03 czerwca 2018 r. w Wadowicach.

Loading