Wernisaż XIV Diecezjalnego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II”– 16 maja 2019 r.

Czterdzieści lat temu , 2 czerwca 1979 r., po przybyciu na lotnisko Okęcie Papież Jan Paweł II powiedział „ Ucałowałem ziemię polską, z której wyrosłem. Ziemię, z której wezwał mnie Bóg na Stolicę Piotrową w Rzymie. Ziemię, do której przybywam dzisiaj jako pielgrzym”. I właśnie pierwsza pielgrzymka Papieża Polaka do Ojczyzny była tematem XIV edycji Diecezjalnego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II”. Wernisaż odbył się w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Rozpoczął się od występu Zosi Gołowkin i Marty Lurki z pracowni muzycznej MDK Pani Agnieszki Banach. Dyplomy i nagrody laureatom konkursu wręczali: Pan Zbigniew Curyl – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy i Pan Andrzej Protasiuk – inicjator Dni Papieskich w Świdnicy. Nagrody ufundował Urząd Miejski w Świdnicy.Dziękujemy za udział w konkursie dzieciom i młodzieży, za wspaniałe prace plastyczne. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, dziadków, nauczycieli i katechetów, którzy opowiedzieli młodym plastykom o Janie Pawle II, Papieżu, którego nie mogli spotkać osobiście, a jedynie poznać ze zdjęć, książek czy wspomnień starszych.( opracowała Joanna Waksmundzka – koordynator konkursu plastycznego „Jan Paweł II”)

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze