Wernisaż „Witaj majowa jutrzenko… – Polska w majowych barwach”

5 maja 2022 r. w Klubie „Bolko” odbył się wernisaż konkursu plastycznego „Witaj majowa jutrzenko… – Polska w majowych barwach.” Była to 3 edycja świdnickiego konkursu z okazji świąt majowych. Na wystawie prezentowanych jest 39 nagrodzonych i wyróżnionych prac. Zadaniem konkursowym było przedstawienie piękna polskiego pejzażu, polskich symboli narodowych. Stąd w pracach widoki polskich miast ( Warszawa, Kraków, Świdnica) czy polskie parki narodowe. Autorzy prac wyrazili barwami swoje patriotyczne uczucia, radość i dumę z naszej ojczyzny. Możemy podziwiać obrazy młodych twórców pełne kwiatów i zieleni z biało-czerwonymi akcentami.
Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta wręczał dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Zbigniew Curyl. Podziękował p. Dorocie Hurlak i p. Wandzie Szwegler za bezinteresowną pracę w komisji konkursowej. Oprawę muzyczną wernisażu przygotował Mirosław Jabłoński ,a wystąpiły Ania Chudziak, Julia Janowska i Kornelia Nieciąg.
Dziękujemy wszystkim artystom za udział w konkursie, a szczególnie rodzicom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu prac.
Osobne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu wernisażu dla p. Leszka Matusa i p. Grzegorza Goduli, oraz Komitetu Rodzicielskiego za ufundowanie cukierków dla uczestników wernisażu.
Do 9 maja czekamy na wasze plastyczne prace w konkursie „Jan Paweł II i sport”. Regulamin dostępny na stronie MDK Świdnica.
Z plastycznym pozdrowieniem koordynator konkursu Joanna Waksmundzka.