Wernisaż Kartek Świątecznych

Wernisaż świątecznych kartek

Ponad 850 prac wpłynęło na tegoroczny konkurs plastyczny „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok ”.

W najbliższą sobotę, czyli 19 grudnia 2015 r. Hol Teatru Miejskiego w Świdnicy podejmie próbę ugoszczenia wyjątkowo licznej grupy młodych artystów. Komisja konkursowa, która debatowała 7 grudnia 2015 r. oceniła 850 prac jakie wpłynęły na konkurs z 46 placówek oświatowych z całej Polski. Jury przyznało łącznie: 15 nagród i 19 wyróżnień. Do wystawy zakwalifikowano 70 prac.

Laureatów, wyróżnionych oraz autorów prac zakwalifikowanych Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy zaprasza na sobotni wernisaż, podczas którego wręczone zostaną nagrody.

Poniżej przedstawiamy protokół komisji obradującej w składzie:

    • Olena Surina – artysta plastyk
    • Robert Kukla – artysta plastyk, Świdnicki Ośrodek Kultury
    • Dorota Czerwonka – nauczyciel plastyki, ZS w Marcinowicach
    • Joanna Waksmundzka – nauczyciel plastyki MDK, koordynator konkursu, sekretarz

Wykaz placówek, biorących udział w konkursie:

  1. Szkoła Podstawowa nr 3 – Pabianice – 9

  2. Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego – Sieradz – 7
  3. Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy /e.t./-35+ 59+80
  4. Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” –Rybnik – 25

  5. Zespół Szkół Podstawowych nr 11 – Rybnik – 7
  6. Przedszkole w Witosowie Dolnym – 12

  7. Szkoła Podstawowa w Witosowie Dolnym – 3

  8. Katolicka Szkoła Podstawowa w Wirach – 22

  9. Szkoła Podstawowa 6 – Świdnica – 36

  10. Szkoła Podstawowa 4 – Świdnica – 7+5

  11. Szkoła Podstawowa 1 – Świdnica – 28+ 64

  12. Szkoła Podstawowa 105 – Świdnica – 17+ 28

  13. Szkoła Podstawowa 315 – Świdnica – 21

  14. Niepubliczna Katolicka SP – Świdnica-19

  15. Szkoła Podstawowa 7 – Strzegom – 9

  16. Publiczna Szkoła Podstawowa 3 – Strzegom – 7

  17. Gimnazjum 1 -Świdnica – 10

  18. Gimnazjum 3 – Świdnica – 3

  19. Katolickie Gimnazjum w Świdnicy – 18

  20. I Liceum Ogólnokształcące – Świdnica – 5
  21. II Liceum Ogólnokształcące – Świdnica – 3

  22. III Liceum Ogólnokształcące – Świdnica – 1

  23. Zespół Szkół Budowlano – Elektrycznych w Świdnicy – 1
  24. Zespół Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Świdnicy – 3
  25. Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej – 36

  26. Szkoła Podstawowa – Witoszów Dolny – 30
  27. Gimnazjum nr 1 – Jaworzyna Śląska – 2

  28. Szkoła Podstawowa – Marcinowice – 34

  29. Gimnazjum Marcinowice – 5

  30. Społeczna SP – Świdnica – 10

  31. Gimnazjum w Mietkowie – 10

  32. Młodzieżowy Dom Kultury –Pabianice – 11

  33. Szkoła Podstawowa – Krosownice – 12

  34. Młodzieżowy Dom Kultury – Gorlice – 10

  35. Niepubliczna SP nr 2 z oddziałami integracyjnymi – Chełm – 9

  36. Szkoła Podstawowa 3 – Tomaszów Lubelski – 14
  37. Szkoła Podstawowa nr 30 – Lublin –

  38. Zespół Szkół Publicznych nr 3 – Żyrardów – 19
  39. Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzy – 1

  40. Powiatowe Centrum Kultury – Nowy Targ – 8

  41. Gimnazjum nr 1 – Nowy Targ – 2

  42. SP nr 163 im. „Batalionu Zośka” Warszawa – 7
  43. Szkoła Podstawowa nr 36 – Bielsko – Biała – 1

  44. Zespół Szkół w Białce k/Radzynia Podlaskiego – 26
  45. Zespół Szkół w Chotowej – / Grabiny – 6
  46. Zespół Szkół nr 1 w Ropczycach – 53

Nagrody:

  1. ANTONINA ZIMOŃCZYK – 8 lat – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” Rybnik
  2. AMELIA MICHALIK – 11 lat – MDK Świdnica

  3. ANASTAZJA LATO – 12 lat – SP Marcinowie

  4. MARIA PIELUCH – 14 lat – Publiczne Gimnazjum Marcinowie

  5. PIOTR WOJTCZAK – 12 lat – Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu
  6. AMELIA ZGAMA – 13 lat – Gimnazjum 1 Nowy Targ

  7. MACIEJ STĘPIEŃ – 12 lat – MDK Świdnica ( 3 prace)

  8. AMELIA GĘBALA – 8 lat – MDK Świdnica
  9. OLIWIA KUCZEK – 16 lat – MDK Świdnica
  10. MAGDA MORAWSKA – 9 lat ( 2 prace) MDK Świdnica

  11. HANNA KARWOWSKA – 12 lat – SP 1 Świdnica
  12. RADEK TEUERLE – 6 lat – MDK Świdnica
  13. OLIWIA DROZDOWICZ- 16 lat – MDK Świdnica
  14. PATRYCJA SZELIGA – 17 lat – III LO Świdnica
  15. WERONIKA TWARDOWSKA – 15 lat – MDK Świdnica

(prace od nr 7 do 15 zostaną wydrukowane )

WYRÓŻNIENIA:

  1. MARTA STEPNOWSKA – 7 lat – SP 11 – Rybnik
  2. AGNIESZKA GALAROWICZ – 17 lat – Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ

  3. PATRYCJA OBROCHTA – 9 lat – Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ

  4. NATALIA KRYCH – 12 lat – MDK Pabianice

  5. HELENA LISIECKA – 9 lat – MDK Pabianice

  6. JAGODA UCIŃSKA – 8 lat – MDK Pabianice
  7. ARKADIUSZ GALAS – 15 lat – Zespół Szkół – Gimnazjum w Ropczycach
  8. ARTEM GRYSHCHENKO – 10 lat – Zespół Szkół – SP w Ropczycach
  9. MAGDA DUDA – 8 lat – MDK Świdnica

  10. ŁUCJA MIŁKOWSKA – 9 lat – MDK Świdnica

  11. WERONIKA KRET – 18 lat – MDK Gorlice
  12. WERONIKA SOCZEK – 15 lat – MDK Gorlice

  13. FILIP GRYCZA – 10 lat – NKSP Świdnica

  14. ZOSIA CZERNATOWICZ – 6 lat – MDK Świdnica

  15. NATALIA WIECHEĆ – 11 lat – SP 1 Świdnica

  16. KONRAD SZERSZEŃ – 12 lat – SP Marcinowie

  17. ALEKSANDRA IWANCZ – 13 lat – MDK Świdnica

  18. ALEKSANDRA SAKOWSKA – 8 lat – MDK Świdnica

  19. ALICJA DĄBROWSKA – 14 lat – Gimnazjum Marcinowice

Kwalifikacja do wystawy:

  1. ZUZIA BABIARZ – 7 lat – SP 6 Świdnica

  2. MARTYNA KOWOLIK – 11 lat – OPP Zespół „Przygoda”
  3. NATALIA MACIEJCZYK – 11 lat – OPP Zespół „Przygoda”
  4. ANDRZEJ KUKLA – 15 lat – Gimnazjum 1 Świdnica

  5. KAROLINA KOŁACZ – 10 lat – MDK Pabianice

  6. NATALIA LEWIŃSKA – 7 lat – MDK Pabianice

  7. BARBARA LISIECKA – 9 lat – MDK Pabianice

  8. MAJA TABOROWSKA – 7 lat – SP 3 Pabianice

  9. ADRIAN LANDAS – 8 lat – SP 3 Pabianice

  10. ADAM STUSIO – 6 lat – SP 3 Pabianice

  11. ALEKSANDRA WESZANDIDZE – 9 lat – SP 3 Pabianice

  12. WIKTORIA GIERUT – 11 lat – MDK Gorlice

  13. ANNA KIMLA – 14 lat – MDK Gorlice

  14. AMELIA RYCZEK – 10 lat – MDK Gorlice

  15. JULIA SŁOTA – 9 lat – MDK Gorlice

  16. JAKUB MENDYKA – 17 lat – MDK Gorlice

  17. EMILIA MAGDZIAK – 14 lat – ZPWP – Sierad

  18. JULIA ŁUCZAK – 16 lat – ZPWP – Sieradz

  19. WERONIKA WOJNOWICZ – 12 lat – ZPWP Sieradz

  20. OLIWIA SOŚNICKA – 7 lat – ZPWP Sieradz

  21. KLAUDIA DZIEDZIC – 15 lat – MDK Gorlice

  22. WIKTORIA BEDNARZ -18 lat – MDK Gorlice

  23. FABIAN DROZDOWICZ – 7 lat – MDK Świdnica

  24. JULIA MICHALSKA – 12 lat – MDK Świdnica

  25. KONSTANCJA KULAK – 10 lat – MDK Świdnica

  26. KINGA FRĄCZEK – 10 lat – MDK Świdnica

  27. ZOSIA BENKO – 8 lat – MDK Świdnica

  28. NADIA BIESZCZAD – 10 lat – MDK Świdnica

  29. SARA ZAWISZA – 11 lat – MDK Świdnica

  30. WIKTORIA GOŁUCH – MDK Świdnica ( 2 prace)

  31. KAROLINA JOŃCZYK – 13 lat – MDK Świdnica

  32. AMELIA ZDUŃCZYK – 10 lat – MDK Świdnica

  33. NATALIA RICHTSCHEID – 11 lat – SP Marcinowice

  34. PATRYK PUCYK – 10 lat – SP Marcinowice

  35. WERONIKA OSIŃSKA – 10 lat – SP Marcinowice

  36. NATALIA NOWAK – 12 lat – SP Marcinowice

  37. KATARZYNA KULICZKOWSKA – 11 lat – SP Marcinowice

  38. ALEKSANRA GALUBA – 15 lat – Gimnazjum Marcinowice

  39. ZUZANNA GUZIK – 7 lat – SP 4 Świdnica

  40. MARTYNA NYCEK – 9 lat – SP 4 Świdnica

  41. MARIA MARCZUK – 10 lat – SP 1 Świdnica

  42. JAKUB JAKUBOWSKI – 10 lat – SP 105 Świdica

  43. WIKTORIA GADZIŃSKA – 8 lat – MDK Świdnica

  44. MAJA ŻMUDA – 9 lat – MDK Świdnica

  45. MAJA DUDA – 9 lat – MDK Świdnica

  46. AMELIA MIAŁSZYGROSZ – 8 lat – MDK Świdnica

  47. GRZEGORZ OLATOWSKI – 12 lat – MDK Świdnica

  48. JULIA KAWA – 11 lat – MDK Świdnica

  49. SZYMON DANIELUK – 6 lat – Witoszów Dolny
  50. MIŁOSZ SAMOLIK – 9 lat – NSP 2 Chełm

  51. ANNA STARCZOWSKA – 11 lat – Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ

  52. ANNA SŁABOŃ – 9 lat – Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ

  53. WERONIKA KOWALCZYK – 14 lat – Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ

  54. WIKTORIA FRYŻLEWICZ – 9 lat – Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ

  55. DOROTA PĘKSA – 18 lat – Powiatowe Centrum Kultury Nowy Targ

  56. KAROLINA PORZUCZEK – 11 lat – SP Ropczyce

  57. KUBA POCIASK – 14 lat – Gimnazjum 1 Ropczyce

  58. MACIEJ DUBAS – 11 lat – SP 3 Tomaszów Lubelski

  59. IRMINA PORTKA – 12 lat – SP 3 Tomaszów Lubelski
  60. KARINA STANIEWSKA – 11 lat – SP 3 Tomaszów Lubelski

  61. ZOFIA ŁAPCZYŃSKA – 9 lat – SP 3 Tomaszów Lubelski

  62. SANDRA ŚWIDEREK – 11 lat – SP 3 Tomaszów Lubelski

  63. MICHAŁ DRABIK – 9 lat – SP 3 Tomaszów Lubelski

  64. ALICJA ORYŃCZAK – 14 lat – SP 7 Strzegom

  65. JULIA PASTERNAK- 14 lat – Zespół Szkół w Chotowej/Grabiny
  66. KORNELIA KRYSTEK – 14 lat – Zespół Szkół w Chotowej/Grabiny
  67. PATRYK BODZAK – 11 lat – Zespół Szkół w Białce
  68. ALEKSANDRA SKRZECZKOWSKA – 13 lat – Zespół Szkół w Białce
  69. FILIP MUSIATOWICZ – 12 lat -Zespół Szkół w Białce
  70. DOMINIKA DUDEK – 11 lat – Zespół Szkół w Białce

 6,340 total views,  2 views today