Warsztaty malowania bombek

Świąteczne warsztaty malowania bombek zakończone. Efekt to ponad 150 kolorowych ozdób przygotowanych do udekorowania bożonarodzeniowej choinki w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Sala Świdnickiego Klubu BOLKO zamieniła się w ogromny warsztat, w którym ochoczo pracowały świdnickie dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Nad wszystkim czuwali nauczyciele z Młodzieżowego Domu Kultury, którym należą się szczególne podziękowania za pomoc w tworzeniu tych wyjątkowych dzieł. W tegorocznej edycji naszych warsztatów udział wzięła również grupa taneczna ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Tradycyjnie do rąk małych autorów trafiły farby, cekiny, pasmanteria, serwetki, tasiemki i cała masa kolorowych dodatków. Niepowtarzalne kompozycje świątecznych bombek przyozdobią świąteczne drzewko i będą cieszyć oko wszystkich zebranych na wernisażu konkursu Szopek Bożonarodzeniowej w muzeum 20 grudnia o godzinie 18.00.

Nowością w czasie trwania warsztatów była ekspozycja rękodzieła zaprezentowana przez rodzime twórczynie. Dominowały prace szydełkowe, aplikacje, przedmioty użytkowe, dekoracje pachnące lawendą oraz biżuteria. Szczególne podziękowania dla autorek Świdnickiego Festiwalu Rękodzieła. Zabieramy się do planowania kolejnych projektów promujących najwspanialsze tradycje i rękodzieło.

Wszystkie wymienione wydarzenia odbyły się i odbywać się będą w ramach programu „Świdnica Kolęda 2018”.

 

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

Loading