Wakacyjny Obóz Koła Cz. III Głównym Szlakiem Sudeckim

Dzień II

Śniadanko bez zamian: pyszne i obfite. Wyjazd busem na start do Kolanina. Dzisiejsza trasa: Kolanin – Ostrysz – Świerzowa – Magura – Wątkowa – Bacówka PTTK „Bartne” – Wołowiec – Krzywa – Jesieonka. A w szczególności: Podążając przez szczyt – 705 m. Schodząc z Kolanina  spotykamy przy trasie Schron turystyczny z pełnym wyposażeniem. Jesteśmy zdumieni, pełne wyposażenie z przygotowanym drewnem na ognisko. Takich w Sudetach nie ma. Komfort noclegu. Na Magórze – 829 m ceremonia wręczenia odznak, którą celebruje Młodzieżowy Przodownik Turystyki Pieszej – Andżelika Stępniowska, świeżo upieczone studentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Tuż przed szczytem, w siodle terenu kamienny obelisk z „wbitym” w kamień metalowym krzyżem papieskim. Na tablicy napis „W czasie wędrówki po Beskidzie niskim ks. Karol Wojtyła w dniu 14.08.1953 r. odprawił mszę świętą na Magórze Wilkowickiej. Na kolejnym szczycie Watkowa – 846 m. jest pieczątka szczytowa. Miły popas okraszony drzemką w Bacówce PTTK „Bartne”. Dobry wyszynk i przyjaźnie urządzone otoczenie dla turystów pieszych i rowerowych. Stoliki, parasole, hamaki, leżaki… Całość w cieniu okolicznych drzew co ma duże znaczenie z uwagi na panujący upał.  Zejście do Wołowca po asfalcie w nieznośnie wysokiej temperaturze.

Po powrocie kolejna przepyszna kolacja. Zakupy w sklepie i uzupełnianie zapasów. Dzień kończy spotkanie przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Wieczór – noc parna ale atmosfera w grupie przemiła.

Loading