VIII Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego, Świdnica, 11.11.2018

153 szachistów świętowało 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicząc w VIII Turnieju Szachowym o Szablę Piłsudskiego, który odbył się 11 listopada w Klubie Bolko. Dyrektor MDK Świdnica – Zbigniew Curyl otworzył turniej płomienną przemową patriotyczną, w której przytoczył słowa o niepodległości marszałka Józefa Piłsudskiego. Po uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęto zawody, które zostały rozegrane systemem szwajcarskim w czterech grupach turniejowych (Grupa A – dorośli i juniorzy starsi; Grupa B – juniorzy do 14 lat; Grupa C – juniorzy do 10 lat; Grupa D – juniorzy do 8 lat) na dystansie 8 rund. Tempo gry wynosiło 10 minut na zawodnika + 5 sekund na ruch (Grupy A i B) lub 15 minut na zawodnika (Grupy C i D).

Na zakończenie turnieju Zbigniew Curyl wręczył porcelanowe szable Piłsudskiego przygotowane przez Elżbietę Tarnowską zwycięzcom poszczególnych grup, którymi okazali się: Gabriela Maciak z KSz Miedź Legnica (najlepsza seniorka), Janusz Żyła z WKS Kopernik (najlepszy senior), Anna Karykowska z KSz Miedź Legnica (najlepsza juniorka do 18 lat i zwyciężczyni Grupy A), Jakub Luberański z KSz Polonia Wrocław (junior do 18 lat), Weronika Szachniewicz z KSz Miedź Legnica (juniorka do 14 lat), Mateusz Bednarczyk z MUKS MDK Śródmieście Wrocław (junior do 14 lat), tuż za którym uplasował się reprezentant gospodarzy – Oskar Perek, Małgorzata Miklosz z KSz Miedź Legnica (juniorka do 10 lat), Kacper Ugorek z UKS Skoczek Milicz (junior do 10 lat), Nicole Kawulski-Chodkiewicz z KSz Jelonka Jelenia Góra (juniorka do 8 lat) oraz Gabriel Karaszewski z KSz Miedź Legnica (najlepszy junior do 8 lat). Jedenastu najlepszych seniorów otrzymało karty podarunkowe EMPiK. Wszyscy juniorzy zostali nagrodzeni grami, książkami lub kartami prezentowymi. Ponadto wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali wydany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Śpiewnik Patriotyczny MDK Świdnica.

W organizację turnieju, obok Leszka Matusa i Adama Brożbara z Działu Imprez MDK, aktywnie włączyli się rodzice zaangażowani w Stowarzyszenie Klub Szachowy GAMBIT MDK Świdnica: Dorota Moląg, Marcin Kruk, Marek Śliwowski, Krzysztof Perek, Izabela Gnutek oraz Roland Zapolski. Sędziował Marcin Korzekwa z pomocą Wojciecha Kowalczuka oraz Kamila Gałuszki.

SERWISY TURNIEJOWE

Grupa A (seniorzy i juniorzy powyżej 14 lat) – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6521/
Grupa B (juniorzy od 11 do 14 lat) – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6522/
Grupa C (juniorzy od 9 do 10 lat) – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_6523/

GALERIA ZDJĘĆ

Galeria zdjęć na Flickerze


Loading