VI Rajd Niepodległości „Szlakiem Zamków Piastowskich”

15 listopada 2020 , wyśmienita , słoneczna, „panoramiczna pogoda”. Wyjazd grupy o godz. 7.00. Żal, że z powodu obostrzeń pandemicznych możemy zabrać tylko 50 % autokaru, czuli 27 osób. Rajd dofinansowany ze środków Referatu Kultury Urzędu Miejskiego w ramach obchodów Święta Niepodległości. Start z parkingu przy Zamku Bolków. Zwiedzanie niemożliwe. Wszystkie muzea zamknięte z powodu pandemii. Szlak zielony prowadzi nas przez Przedgórze Kaczawskie: Z Bolkowa, opłotki Bytowa, Słowikowa, Miejscowość Płoninę. Tu dłuższy popas i atrakcja dnia: TRInO 4/D/19 „Z zamkiem Niesytno w tle”. Zamek wyłania się z remontu. Przez Twardocice i Częstocin przechodzimy w Góry Ołowiane. Jeszcze długo możemy podziwiać malowniczą kotlinkę z zamkiem w listopadowym słońcu. Zdobywamy kolejne szczyty do Korony Kaczawskiej: Poręba 671 m, Turzec 684 m, Różanka 628 m. Ognisko z kiełbaskami zapłonęło na zboczu Urwistej. Zejście do Janowic Wielkich to zapowiedź zmiany pasma górskiego na Rudawy, ale to już w następnym odcinku.