VI Otwarte Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty w Szachach Szybkich

W dniu 16.03.2019 r. w Częstochowie zostały rozegrane VI OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI PRACOWNIKÓW OŚWIATY W SZACHACH SZYBKICH. W tych zawodach Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy reprezentował nauczyciel szachów Wojciech Kowalczuk. Był to jego trzeci start w tej imprezie, a w dotychczasowych mistrzostwach stawał na podium: w 2017 r. zajął pierwsze miejsce, a w zeszłym roku był drugi. W tegorocznym turnieju startowało 28 zawodniczek i zawodników, a zdecydowanym faworytem był mistrz międzynarodowy Jakub Żeberski, reprezentujacy MDK Fabryczna Wrocław oraz kandydat z normą mistrzowską Piotr Kaukiel (SP Piotrków Trybunalski). Nasz szachista dobrze rozpoczął zawody i po 4 rundach zajmował samodzielne pierwsze miejsce. Jednak porażki z faworytami turnieju spowodowały, że w ostatniej rundzie musiał wygrać, by awansować na trzecie miejsce. Pan Wojciech wytrzymał presję i wygrał tę partię z kandydatem na mistrza Krzysztofem Wołyńskim.