V Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej we Wschowie -Nasze pierwsze Mistrzostwa

Mistrzostwa odbyły się w sobotę, 9 kwietnia. Halę sportową przy Gimnazjum nr 2 we Wschowie opanowało aż 550 mażoretek z 22 miejscowości, w tym ze Świdnicy. – Byliśmy jedyną reprezentacją z całego Dolnego Śląska. Pojechało 45 mażoretek – kadetki, juniorki i seniorki – mówi Anna Trzeciak, choreograf oraz opiekun świdnickich mażoretek i przyznaje, że dziewczęta poradziły sobie znakomicie. – Jestem z nich bardzo dumna, bo to młody zespół. Dziewczęta tańczą dopiero od niespełna dwóch lat i przez ten czas zrobiły duże postępy.

Podczas mistrzostw zaprezentowano ponad 180 choreografii w różnych kategoriach. Ponad 500 uczestniczek z kilkudziesięciu zespołów przez prawie 12 godzin pokazywało swoje umiejętności jurorom, ale przede wszystkim licznie zgromadzonej widowni. Świdnickie mażoretki również zebrały gromkie brawa od publiczności, która z zachwytem obserwowała ich zgrabne żonglowanie i podrzucanie pałeczkami mażoretkowymi w rytm odpowiednio dobranej muzyki.

Te umiejętności doceniło jury, które przyznało świdnickim tancerkom zaszczytne miejsca.

Formacja kadetek zajęła III miejsce i stała się brązowymi medalistkami.

Formacja seniorek zajęła również III miejsce i stała się brązowymi medalistkami, ale dodatkowo otrzymała nominację do Mistrzostw Polski 2016, które odbędą się w Kędzierzynie Koźlu.

Natomiast formacja juniorek zajęła IV miejsce i również otrzymała nominację do Mistrzostw Polski 2016 w Kędzierzynie Koźlu.

– Pojechałyśmy, żeby się dobrze zaprezentować i spotkać z formacjami, które do tej pory mogłyśmy tylko oglądać w internecie. Dziewczyny dały z siebie wszystko i zrobiły mi wielką niespodziankę osiągając tak ogromny sukces. Zmierzyły się z ,,rekinami” i nie zjadła ich trema. Za to, że podjęły wyzwanie stawienia czoła mażoretkom, które ćwiczą już 10-15 lat, należą im się ogromne brawa! – dodaje dumna pani Ania.

Świdnickie mażoretki to zdolne dziewczyny, które już nie raz pokazały, na co je stać. Przed mieszkańcami Świdnicy wielokrotnie prezentowały się podczas ważnych miejskich wydarzeń, a także brały udział w Festiwalu Tańca, który od lat organizowany jest w hali sportowej na Zawiszowie.

Dziewczyny nie zwalniają tempa. Już 24 kwietnia wezmą udział w Festiwalu Mażoretek Polski w Czerwionce-Leszczyny. Szykują się oczywiście do Mistrzostw Polski w Kędzierzynie Koźlu oraz do Ogólnopolskiego Konkursu „Taneczny Deptak” organizowanego w Świdnicy. Jak co roku do miasta zjadą najlepsi tancerze, soliści i zespoły. – Mażoretki będą walczyć o puchar prezydenta Świdnicy. Na świdnicki „Taneczny Deptak” serdecznie zapraszamy już 21 maja do hali sportowej na Zawiszowie – zaprasza Anna Trzeciak i dodaje: – Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców MDK i Panu Dyrektorowi MDK Zbigniewowi Curylowi za pomoc w realizacji planów.

tekst Beata Figurna-Garbiec

Loading