Turystyczne prezentacje „Muzycznej Nie-Nudy”

Piosenki turystyczne to zawsze dobra zabawa , a z ekologią nasza pracownia muzyczna z II MDK  czyli „Muzyczna Nie-Nuda” zawsze chce być „za pan brat”, dlatego wszyscy chętnie pracowali nad odpowiednimi utworami na Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „Na szlaku”. Konkurs miał się odbyć w amfiteatrze MDK dz. I, ale koronawirus  znowu pokrzyżował plany i dlatego tegoroczna XXIX edycja przebiega on -line. Naszą pracownię reprezentują dwie solistki i zespół „Wirusy” ze Studia Piosenki  oraz zespół Piosenki i Ruchu „Timki”. Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić 23 listopada, ale my już dziś posłuchajmy  „jak oni śpiewają”, a raczej „one” – bo to są same dziewczęta:)

Oto najmłodsi wykonawcy – reprezentantki zespołu „Timki” – Sara Szubart, Kaja Kryjom, Milenka Białoskórska, Agatka Dyrda, Amelka Strzelec i Emilka Jarema w piosence „Podajmy sobie ręce”. Szkoda, że nie wszystkie „Timki ” mogły uczestniczyć w nagraniu konkursowym:(

Drugi zespół to „Wirusy”, tym razem w składzie: Zuzia Synowska, Lena Martowłos, Patrycja Krupka, Hania Kubisztal i Helenka Samek. Dziewczęta przygotowały piosenkę „Słoneczko późno dzisiaj wstało”. Kto zna , niech śpiewa razem z nimi:)

 

Odważne solistki to Marta Lurka z piosenką „Śrubki Pana Michała”

oraz Łucja Bojnowska , która przygotowała piosenkę pt. „Majster Bieda” z repertuaru zespołu „Wolna Grupa Bukowina”. Piosenka została napisana o legendzie Bieszczadów – Władysławie Nadopcie. link: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Nadopta Wykonanie Łucji już mogliśmy usłyszeć, przy okazji wernisażu prac Artystycznego Pleneru dla Dzieci i Młodzieży link :  https://mdk.swidnica.pl/wystawa-artystycznego-pleneru-dla-dzieci-i-mlodziezy/ , teraz posłuchajmy i zobaczmy jak śpiewa Łucja

Teraz czekamy na opinie Jury konkursowego, ale my już dziś możemy pogratulować wszystkim uczestniczkom odwagi i radości śpiewania! Brawo!

A może mały plebiscyt? Która z piosenek podoba się Wam najbardziej? Swoje „typy” można przesyłać do mnie telefonicznie sms-em lub mailowo na adres a.banach@mdk.swidnica.pl, albo podawać bezpośrednio na zajęciach. A za wszystkich uczestników trzymamy kciuki!

Pozdrawiam:)

Agnieszka Banach

Loading