„Timki” i „Wirusy” na koncercie jubileuszowym z okazji 70-lecia MDK

Ten rok szkolny to rok jubileuszowy dla MDK. 18 października 2021r. w sali teatralnej ŚOK odbył się uroczysty koncert z okazji 70-tych urodzin „naszego Dziadka MDK-a” – jak to powiedziała Zuzia Synowska, wręczając urodzinowy prezent od pracowni „Polifonia”. A zaraz potem był bardzo udany występ śpiewających „Wirusów” i tańczących „Timków”. Swoją prezentacją „Orkiestry dęte” młode artystki rozruszały publiczność, która z radością włączyła się do występu, bijąc brawo jeszcze w trakcie prezentacji, a po występie owacje były jeszcze większe.

Występ naszych zespołów można obejrzeć na nagraniu z koncertu pod linkiem: https://youtu.be/rF_6XuGsRgc

Także solistka Marta Lurka, zachwyciła piosenką „Był raz pewien pan”, która dedykowana była wszystkim pracownikom MDK, szczególnie tym z przeszłości. Mimo „trudów artysty” czyli przygotowań w garderobach, młodzi wykonawcy cierpliwie czekali na swoją kolej, a większość wytrwała do samego końca i z prawdziwą radością zjadła urodzinowy tort. Dziękuję wszystkim wykonawcom za wytrwałość i piękny występ. Na koncercie wystąpiły: „Wirusy” z „polifonicznego”  Studia Piosenki dla Dzieci i Młodzieży czyli: Nadia Pieczonka, Hania Fabian, Ada Pieczonka, Marta Lurka, Daria Rudnicka, Zuzanna Synowska i Patrycja Krupka oraz Zespół Piosenki i Ruchu „Timki” czyli: Sandra Kurzawa, Ala Jamróg, Ania Jamróg, Julia Śliwoń, Ala Walaś, Emilka Jarema, Weronika Blachnik, Anielka Arczykowska, Sara Szubart, Oliwia Tracz, Maja Olejnik i Kalina Krajciewicz.

Bardzo dziękuję też Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu i wyrozumiałość w dniu koncertu. Mam nadzieję, że występ i cała uroczystość zrekompensowały te trudy. Wrażenia na pewno niezapomniane, a 70 lat ma się tylko raz w życiu…:)

Oto nasza mała galeria zdjęć, którą mamy dzięki przychylności mamy Patrycji.

Więcej zdjęć można znaleźć w lokalnych mediach i na głównej stronie MDK oraz profilu Facebook placówki. Oto linki:

https://mdk.swidnica.pl/relacja-fotograficzna-z-jubileuszu-70-lecia/

https://swidnica24.pl/2021/10/hucznie-obchody-70-lecia-mlodziezowego-domu-kultury-foto/

https://doba.pl/dsw/artykul/-wideo-70-lat-mdk-1-czesc-koncertu/38773/15

Życzę przyjemnego oglądania i samych dobrych wspomnień 🙂

Agnieszka Banach

 

Loading