Teatralna środa

 

Spektakl dla grupy ” Cedeen”

Twórczość Sławomira Mrożka jest Wam znana, bo pracowaliśmy na zajęciach teatralnych z jego krótkimi opowiadaniami, robiliśmy etiudy. Grupa ” Pauza” we wcześniejszych składach ma w swym repertuarze ” Wesele w Atomicach” i „Zabawę” Sławomira Mrożka, spektakle oparte na tych dramatach zdobyły nagrodę i wyróżnienie na Ogólnopolskich Festiwalach  ” Arlekinada” i  „Zatargi Teatralne”

Kilka zdjęć z przedstawienia ” Zabawa musi być”

Spektakl w reżyserii Macieja Englerta można było zobaczyć w Teatrze Telewizji w roku w 1997. Spektakl jest ze wszech miar wart obejrzenia, ze względu na osobę reżysera, ale przede wszystkim  na znakomitą obsadę aktorską. Reżyser Jan Englert nie ingerował w tekst dramatu Sławomira Mrożka i zastosował dokładnie wszystkie wskazówki z didaskaliów ” Tanga”

W spektaklu występują: Danuta Szaflarska (Babcia), Krzysztof Kowalewski (Edek), Wiesław Michnikowski (Wuj Eugeniusz), Piotr Adamczyk (Artur), Marta Lipińska (Eleonora), Zbigniew Zapasiewicz (Stomil), Ewa Gawryluk (Ala)

Akcja dramatu rozgrywa się w nieokreślonym czasie, w mieszkaniu Stomilów. Świat, w którym żyją jest całkowicie pozbawiony zasad, praw, wartości, ponieważ pokolenie Stomila dokonało wielkiego przewrotu i doprowadziło do absolutnej anarchii. nie istnieją żadne prawa i konwenanse, panuje pomieszanie norm, stylów. Każdy może robić co chce, a łamanie zasad jest chlubą. Syn Stomilów, Artur próbuje przywrócić dawny ład,  jednak nie udaje mu się tego dokonać i na koniec ginie z rąk Edka.

https://www.youtube.com/watch?v=M_OrXswb-f0

 

Loading