Świdnica pełna najlepszych tancerzy!

ancerze z całej Polski zjechali do Świdnicy po raz kolejny. Soliści, duety, formacje w różnych kategoriach tanecznych zaprezentowali swój talent na Ogólnopolskim Konkursie Tańca.

Pełna sala tancerzy i kibicującej im publiczności. Niesamowite choreografie, tańce ostro- słodkie w klimacie street dance, hip-hop czy modern jazz. „Taneczny Deptak” czyli to kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańca o Puchar Prezydenta Miasta Świdnicy. Impreza taneczna, która rokrocznie organizowana jest przez Młodzieżowy Dom Kultury.

W sobotę, 31 maja na hali sportowej OsiR na Zawiszowie można było zobaczyć prezentacje taneczne w kategoriach Street Dance, Show Dance, Mini Formacje i Formacje oraz występy Solo jak i Duety.
Występy taneczne odbywały się w różnych kategoriach wiekowych, a wszystkie występy oceniane były oddzielnie. Jury oceniało wartość techniczną układu, pomysłowość choreografii, ogólny wyraz artystyczny, jak i sam dobór repertuaru – mówi Renata Łukaszewicz -Szczepanik, koordynator konkursu.

Oceniali: Karolina Moskal – Flaga (Kraków), Adrian Kulik (Kraków), Yura Skobel (Ukraina). Po obejrzeniu wszystkich występów w poszczególnych kategoriach tanecznych i wiekowych.

1. SHOW DANCE Formacje finał do 11 lat

I miejsce – 3 DANCE 1 Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
II miejsce – Mały Brooklyn Chojnów
III miejsce – STK Sofija Trzebnica
IV miejsce – Koraliki II MDK Świdnica
V miejsce – Małe Iskierki MDK Świdnica
VI miejsce – Koraliki I MDK Świdnica
VII miejsce – Mały Jubilat ŚOK Świdnica
VIII miejsce – Koraliki MDK Świdnica
IX miejsce – Cross Junior Coco Dance Brzeg

2. SHOW DANCE Formacje finał do 12- 15 lat

I miejsce – 3 DANCE 6 Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
II miejsce – STK Sofija Oborniki Śląskie
III miejsce – Brooklyn Junior Chojnów
IV miejsce – Flick Sieraszewski Dance Studio Kalisz
V miejsce – Fart Stowarzyszenie Pieśni i Tańca Bielawa

3. SHOW DANCE Formacje finał pow.15 lat

I miejsce – Promyczki Lisków
II miejsce – Brooklyn Chojnów
III miejsce – Projektowania Coco Dance Brzeg

4. SHOW DANCE Mini Formacje finał do 11 lat

I miejsce – 3 DANCE 1 Szkoła Tańca Dance Wrocław
II miejsce – 3 DANCE 3 Szkoła Tańca Dance Wrocław
III miejsce – STK Sofija Milicz
IV miejsce – STK Sofija Oborniki Śląskie
V miejsce – STK Sofija Trzebnica
VI miejsce – STK Sofija Oborniki Śląskie
VII miejsce – STK Sofija Milicz
VIII miejsce – STK Sofija Milicz
IX miejsce – STK Sofija Milicz

5. SHOW DANCE Mini Formacje 12-15 lat

I miejsce – 3 DANCE 6 Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
II miejsce – STK Sofija Oborniki Śląskie

6. SHOW DANCE Mini Formacje pow. 15 lat

I miejsce – Projektowania Coco Dance Brzeg
II miejsce – ONE MDK Świdnica
III miejsce – Grupa Tańca Współczesnego Fart St. Pieśni i Tańca Bielawa
IV miejsce – Twister 2 MDK Krzyki Wrocław
V miejsce – STK Sofia STK Sofia Trzebnica
VI miejsce – STK Sofia STK Sofia Trzebnica

7. SHOW DANCE Duety do 11 lat

I miejsce – Oliwia Zytko, Dawid Szuber Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
II miejsce – Weronika Franczak, Nikola Szymańska STK Sofia Trzebnica
III miejsce – Miena Waszczak, Katarzyna Gajewska Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
IV miejsce – Inga Maria, Inga Pabich Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
V miejsce – Alicja Kwiatkowska, Alicja Paterman Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
VI miejsce – Aleksandra Figiel, Zuzanna Szwarc – Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
VII miejsce – Emilia Rejman, Aleksandra Świętek – STK Sofia STK Sofia Oborniki Śl.

8. SHOW DANCE Duety pow. 11 lat

I miejsce – Inga Kiełtyka, Amanda Piszczek – CocoDance Brzeg
II miejsce – Karolina Ziomek, Piotr Korol Chojnów
III miejsce – Lidia Maciejewska, Marcelina Moneta MDK Świdnica
IV miejsce – Kinga Długosz, Kaja Świderska STK Sofia STK Trzebnica

9. SHOW DANCE Solo do 11 lat

I miejsce – Amelia Drozda STK Sofija Milicz
II miejsce – Oliwia Zytko Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
III miejsce – Magdalena Dolla MDK Krzyki Wrocław
IV miejsce – Piotr Suchecki MDK Krzyki Wrocław
V miejsce – Alicja Kwiatkowska Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
VI miejsce – Weronika Franczak STK Sofija Trzebnica
VII miejsce – Aleksandra Nehring Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
VIII miejsce – Julia Wojewoda MDK Krzyki Wrocław
IX miejsce – Viktoria Rolska CoCo Dance Brzeg
X miejsce – Karolina Dochniak MDK Krzyki Wrocław
XI miejsce – Aleksandra Długosz – MDK Krzyki Wrocław

10. SHOW DANCE Solo 12-15 lat

I miejsce – Oliwia Ołdziejewska STK Sofia STK Oborniki Śl.
II miejsce – Alicja Czajkowska STK Sofia STK Oborniki Śl.
III miejsce – Dominika Calińska MDK Krzyki Wrocław
IV miejsce – Karolina Pofelska ST Carmen Świebodzice
V miejsce – Ola Krajewska ST Carmen Świebodzice
VI miejsce – Julia Tatuśko ST Carmen Świebodzice
VII miejsce – Oliwia Ósma – CoCo Dance Brzeg
VIII miejsce – Wiktoria Wróblewska Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
IX miejsce – Nikola Jaworska Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław

11. SHOW DANCE Solo pow. 15 lat

I miejsce – Piotr Korol Gimn. nr 2 Chojnów
II miejsce – Kinga Długosz STK Sofija Trzebnica
III miejsce – Ewa Michalak Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
IV miejsce – Amanda Piszczek – CoCo Dance Brzeg
V miejsce – Joanna Wilkowiec MDK Krzyki Wrocław
VI miejsce – Wiktoria Dulat – ST Carmen Świebodzice
VII miejsce – Karolina Ziomek Gimn. nr 2 Chojnów
VIII miejsce – Angelika Chochol ST Carmen Świebodzice
IX miejsce – Kaja Świderska STK Sofija Trzebnica

12. STREET DANCE Solo do 11 lat

I miejsce – Nicola Chrebela ST Carmen Świebodzice
II miejsce – Nikola Pyk ST Carmen Świebodzice
III miejsce – Aleksandra Nehring Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
IV miejsce – Oliwia Zytko Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
V miejsce – Alicja Kwiatkowska Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
VI miejsce – Aleksandra Sowa Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
VII miejsce – Eliza Nowicka ST Carmen Świebodzice
VIII miejsce – Dobrosława Kozłowska Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław

13. STREET DANCE Solo 12- 15 lat

I miejsce – Małgorzata Pierzchnicka ST Carmen Świebodzice
II miejsce – Jakub Samogranicki Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
III miejsce – Karolina Tylman ST Carmen Świebodzice
IV miejsce – Sylwia Kuszewska WOK Wałbrzych
V miejsce – Bartosz Gromke ST Carmen Świebodzice
VI miejsce – Oliwia Wierzbicka ST Carmen Świebodzice
VII miejsce – Ola Krajewska ST Carmen Świebodzice
VIII miejsce – Martyna Borek ST Carmen Świebodzice

14. STREET DANCE Solo pow. 15 lat

I miejsce – Wiktoria Dulat ST Carmen Świebodzice
II miejsce – Małgorzata Pławska Sieraszewski DS Kalisz
III miejsce – Angelika Chochol ST Carmen Świebodzice
IV miejsce – LOCA Wrocław
V miejsce – Joanna Wilkaniec MDK Krzyki Wrocław

15. SREET DANCE Duety do 11 lat

I miejsce – Nicola Chrobela, Nikola Pyk ST Carmen Świebodzice
II miejsce – weronika Mikuśkiewicz, Alicja Kwiatkowska Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
III miejsce – Dobrosława Kozłowska, Aleksandra Sowa Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
IV miejsce – Weronika Klimczak, Aleksandra Synowiec Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
V miejsce – Lisa Sremcewicz, T. Tchórzewski Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
VI miejsce – Jogoda Burka, Wiktoria Drożdżyk Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
VII miejsce – Aleksandra Figiel, Zuza Szwarc Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
VIII miejsce – Eliza Nowicka, Paulina Woszczyn ST Carmen Świebodzice
IX miejsce – Alicja Paterman, Klaudia Saluk Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław

16. SREET DANCE Duety 12-15 lat

I miejsce – Maciej Sulima, Jakub Michalski Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
II miejsce – Nina Rojewska, Jakub Samogranicki Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
III miejsce – Ola Krajewska, Oliwia Wierzbicka ST Carmen Świebodzice
IV miejsce – Julia Samulska, Klaudia Wawrzyniak Sieraszewski Kalisz
V miejsce – Ula Ziarnowska, Iza Ruszczyk Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
VI miejsce – Natalia Jaśkowicz, Sara Mędowicz Sieraszewski Kalisz
VII miejsce – Angelika Chochol, Wiktoria Dulat ST Carmen Świebodzice
VIII miejsce – Kaja Piekara, Kamila Urbańczyk Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław

17. SREET DANCE Duety pow. 15 lat

I miejsce – Małgorzata Pławska, Julia Dworacka – Sieraszewski Kalisz
II miejsce – Paula Kolk, Inga Kiełtyka Coco Dance Brzeg
III miejsce – Nikola Jaworska, Julianna Wójcik – Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław

18. STREET DANCE Mini Formacje do. 15 lat

I miejsce – FART Junior Sieraszewski Kalisz
II miejsce – Flow – WOK Wałbrzych
III miejsce – Mały Detal Coco Dance Brzeg

19. STREET DANCE Mini Formacje pow. 15 lat

I miejsce – Wanted Crew Dzierżoniów
II miejsce – Detal Coco Dance Brzeg
III miejsce – SDS Crew Sieraszewski Kalisz
IV miejsce – Szok Katharsis Świdnica

20. STREET DANCE Formacje do 11 lat

I miejsce – 3 Dance 1- Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
II miejsce – Fart Mini Sieraszewski Kalisz
III miejsce – Twister O2 MDK Krzyki Wrocław
IV miejsce – Mały Detal Coco Dance Brzeg
V miejsce – Shock 2 Katharsis Świdnica

21. STREET DANCE Formacje 12- 15 lat

I miejsce – 3 Dance 6 – Szkoła Tańca 3 Dance Wrocław
II miejsce – Fart Junior – Sieraszewski Kalisz
III miejsce – Twister 1 – MDK Krzyki Wrocław
IV miejsce – Iskierki MDK Świdnica

22. STREET DANCE Formacje pow. 15 lat

I miejsce – Detal Coco Dance Brzeg
II miejsce – Fart Sieraszewski Kalisz
III miejsce – Fresh Beat Rehforma Bielawa
IV miejsce – Twister MDK Krzyki Wrocław

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy!

 5,563 total views,  2 views today