ŚWIĄTECZNY WERNISAŻ

16 grudnia 2022 r. miało miejsce podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok”. Wernisaż odbył się w Teatrze Miejskim. Nagrody laureatom wręczali Pan Szymon Chojnowski wiceprezydent Świdnicy i Pan Zbigniew Brożbar – zastępca dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Pomagała Pani Wanda Szwegler – juror konkursu, wieloletni, zasłużony nauczyciel MDK. Plastyczne upominki i reniferki ufundował Urząd Miejski w Świdnicy. Na wystawie prezentowanych jest 90 prac autorów z całej Polski, np. z tak odległych miejscowości jak Nowy Targ, Lidzbark Warmiński,Rybnik, Lublin czy Żyrardów. Cieszy nas tak duże zainteresowanie konkursem , otrzymaliśmy 1339 prac.

Tradycją świdnickiego konkursu jest druk kilku nagrodzonych prac w formie kartki pocztowej. W tym roku zostało wydrukowanych 7 prac, które wykonały : Julia Bobela, Zuzanna Woźniak, Aleksandra Kwiatkowska, Kamila Olczak, Antonina Budzyk, Weronika Paszkowska, Magdalena Morawska.

Oprawę muzyczną wernisażu przygotowała Pani Agnieszka Banach. Wystąpił zespół „Bez Nazwy” w składzie : Ada Pieczonka, Nadia Pieczonka, Hania Fabian i Zosia Gołowkin.

Bardzo dziękujemy za piękne prace, które dotarły na nasz konkurs. Szczególnie nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczestników. Pani Monice i Panu Leszkowi z MDK za pomoc w organizacji konkursu.

Życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego Nowego Roku !

( w imieniu organizatorów koordynator konkursu Joanna Waksmundzka – pracownia plastyczna „Mansarda” MDK Świdnica)

Loading