Super Młodziki pracowni muzycznej „Nie-Nuda”

Witam serdecznie – to już nasze 60-te „Nie-Nudowe” spotkanie! Ostatnio wszystkie wpisy to ogłaszanie wyników, nagrody, podziękowania – to dla mnie sama przyjemność! Szkoda tylko, ze na razie wszystko jest on-line i nagrodzeni tak do końca nie czują tych nagród. Ale wierzcie mi, jak tylko będzie można zrobić wspólne spotkanie „Nie-Nudowców” i wszystkich MDK-owców i każdy z Was będzie mógł w nim uczestniczyć, to na pewno wszystkie nagrody i dyplomy przestaną być wirtualne. Tak też będzie z odznakami, które otrzymali uczestnicy zajęć pracowni muzycznej w nagrodę za pracę w ostatnich latach. Wiadomo, że nagrody „Super Młodzik” i „Mały Super Młodzik” otrzymują uczniowie, którzy uczęszczają do MDK ponad 3 lata link: https://mdk.swidnica.pl/misja-mdk/super-mlodzik/  i godnie reprezentują nasza placówkę  na zewnątrz, dlatego nie wszyscy mogą od razu do takiego tytułu kandydować. Ale właśnie o to chodzi – nagroda to coś wyjątkowego, dla tych, którzy się starają robić coś więcej, niż tylko uczestniczyć w zajęciach. Tak też było z laureatami naszej „Zagadkowej Nie-Nudy” i tak jest też naszymi „Młodzikami”.

W tym roku szkolnym w  naszej pracowni zostały przyznane następujące odznaki:

Mały Super Młodzik I stopnia czyli dyplom i odznakę z 1 różyczką :

  • IGNACY SOKOŁOWSKI z koła „Klawiatura”
  • ZOFIA GOŁOWKIN ze Studia Piosenki i zespołu”Totus Musicus”

oraz

Mały Super Młodzik II stopnia czyli dyplom i odznakę z 2 różyczkami :

  • KLAUDIA CHUDY ze Studia Piosenki
  • MARTA LURKA ze Studia Piosenki
  • NADIA PIECZONKA ze Studia Piosenki
  • IGA SZKLARCZYK z koła „Klawiatura”
  • MAJA URBANIAK z zespołu muzyki dawnej „Totus Musicus”

GRATULUJEMY!

Całą uroczystość „ANTONIADY” czyli Zakończenia Roku Oświatowego w MDK on-line można obejrzeć na stronie internetowej MDK i profilu Facebook MDK link: https://mdk.swidnica.pl/antoniada-uroczyste-podsumowanie-roku-szkolnego/ Takie podsumowanie roku szkolnego odbywa się zawsze w  dniu 13 czerwca właśnie z okazji „Antoniady” czyli ogólnopolskiego dnia placówek wychowania pozaszkolnego ustanowiony dla uczczenia pierwszego prezesa Stowarzyszenia Placówek Wychowania Pozaszkolnego Antoniego Weyssenhoffa. To nie znaczy, że zajęcia w MDK już się kończą – pracujemy do końca roku szkolnego. A w tym roku nawet dłużej. Przypominam o „Wakacyjnych Warsztatach z Muzyczna Nie-Nudą” : w dniach 29.06-03.07.2020 – w godz. 12.00-15.00.  Zainteresowanych proszę o jak najszybszy kontakt ze mną – w  pracowni,  telefonicznie lub mailowo na adres: a.banach@mdk.swidnica.pl , ze względu na pandemię, ilość miejsc jest ograniczona!

A dla wszystkich dzisiejszych laureatów zagra do „ślimaczej” piosenki laureat I miejsca „Zagadkowej Nie-Nudy” – Michał Kwiatkowski. I jak zwykle ja dołączę do filmu zagadkę:) A film to dalszy ciąg naszego przedwakacyjnego cyklu „Muzycznie o zwierzętach i nie tylko…”

Zagadka 3/II

Jaki instrumenty muzyczne mają część o nazwie „ślimak”?  dla ułatwienia zdjęcie:

Jak nazywa się instrument, który widać na zdjęciu poniżej? –   kształtem trochę przypominający ślimaka, choć pochodzenie ma zupełnie inne. A może potraficie znaleźć jeszcze inne inne „ślimacze” instrumenty?

Życzę dobrej zabawy z dzisiejszą zgadywanką. Możecie też przesyłać odpowiedzi  telefonicznie, mailowo: a.banach@mdk.swidnica.pl lub odpowiadać na zajęciach:)

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej filmowo-zagadkowej “Nie!-Nudy” – cdn.

Agnieszka Banach:)

Loading