Sukcesy „Polifonii” na Dniu Patrona!

Sobota 23 października 2021r. była bardzo szczęśliwym dniem dla pracowni muzycznej „Polifonia” z  dz. II MDK. Zdobyliśmy III miejsce w XIII Biegu Patrolowym, który w tym roku nosił nazwę „Jesienny spacer śladami Mieczysława Kozara-Słobódzkiego”. To już miejsce na podium! Drużyna w składzie: Nadia Pieczonka, Ada Pieczonka, Zosia Gołowkin, Zuzia Gąszowska, Maks Gąszowski, Julian Gąszowski,, Iga Szklarczyk, Pola Szklarczyk, Weronika Woźny i Ignacy Sokołowski bardzo dobrze przygotowała się do Dnia Patrona. Nie tylko mieliśmy wyróżniające nas elementy – białe i czerwone róże, krawaty i piękne bransoletki zrobione przez Zosię, ale także przygotowaliśmy scenkę z życia Kozara- Słobódzkiego z czasów jego pobytu w Pionkach i Garbatce. Byli aktorzy, narrator i scenografia autorstwa Zuzi, która akompaniowała także drużynie na flecie, podczas rewelacyjnego wykonania hymnu MDK „Jest taki dom”. Bardzo pomogła nam mama Weroniki. Pani Edyta towarzyszyła nam podczas spaceru i pełniła rolę fotografa. Dzięki niej mamy pamiątkowe zdjęcia z tego dnia.

Po trudach spaceru po Świdnicy i prezentacjach wszyscy ze smakiem zjedli ciepłą grochówkę. A potem była radość rozdawania nagród, i to nie tylko z Biegu. W tym dniu odbyło się też uroczyste rozdanie nagród w konkursie z okazji jubileuszu 70-lecia MDK „Ile to już lat?” A nasza pracownia miała tam aż czterech laureatów! I miejsce zdobył zespół „Klawiatura i przyjaciele”, II miejsce Zuzanna Gąszowska i rodzinny zespół Ada, Nadia i Marta Pieczonka, a III miejsce Hania Scheffs. Super!

 

Dziękuję wszystkim za udział w tegorocznym Biegu Patrolowym. Zapraszam na kolejny za rok – myślę, że zdobędziemy przynajmniej II miejsce:) Mam nadzieję, że to nie ciepłe pączki z budyniem będą zachętą, ale radość ze wspólnej zabawy i poznawania czegoś nowego.

Agnieszka Banach

Loading