Sukces Tosi i Radka oraz zespołu „Totus Musicus” na XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach!

Grali, grali i wygrali! Duet Antonina Teuerle  i Radosław Teuerle z koła „Klawiatura” oraz Zespół Muzyki Dawnej „Totus Musicus” w składzie : Hania Suszek, Łucja Bojnowska, Zuzanna Gąszowska, Nadia Pieczonka i Zosia Gołowkin zostali laureatami XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd Puławy 2021. Tosia i Radek zdobyli II miejsce prezentując wersję gitarowo-keyboardową świątecznej piosenki „Jest taki dzień”, a zespół „Totus Musicus” za wykonanie kolędy „Wśród nocnej ciszy” zdobył wyróżnienie. Rozstrzygnięcie styczniowego konkursu kolęd on-line miało miejsce 2 lutego 2021r. na stronie internetowej głównego organizatora Festiwalu czyli Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” w Puławach, link: https://domchemika.pl/aktualnosci,2021-02-02,protokol-xxvi-ogolnopolskiego-festiwalu-koled-pulawy-2021.html

Tosia i Radek jako zdobywcy II miejsca znaleźli się też w gronie 30 szczególnie wyróżnionych laureatów i wystąpili w koncercie finałowym on-line. Należy podkreślić, że Jury nagrodziło i wyróżniło 131 podmiotów artystycznych – w tym dwa z naszej placówki z 700! zgłoszonych do konkursu solistów i zespołów z całej Polski. Wirtualny Koncert Laureatów dostępny jest na kanale YouTube Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, link: https://www.youtube.com/watch?v=KbIppRgQS_Q

Gratulacje należą się też wszystkim pozostałym uczniom i zespołom z naszej pracowni „Muzyczna Nie-Nuda”, którzy wzięli udział w tym ogólnopolskim festiwalu z tak długą tradycją. W kategorii soliści instrumentaliści MDK reprezentowali: Iga Szklarczyk i Maciej Cisek z koła „Klawiatura”, a w kategorii zespoły wokalne : zespół „Wirusy” w składzie: Zuzanna Synowska, Helena Samek, Patrycja Krupka, Hanna Kubisztal, Laura Białoskórska, Lena Martowłos, Ada Pieczonka, Weronika Woźny, Łucja Bojnowska i Ola Wiatr, Tercet Klaudia Chudy, Marta Lurka i Hanna Kubisztal oraz Zespół Piosenki i Ruchu „Timki” w składzie: Milena Białoskórska, Emilia Szczepara, Agata Dyrda, Sara Szubart, Kaja Kryjom, Amelia Strzelec, Emilia Jarema .

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, za przygotowanie się i udział w konkursie, a szczególne gratulacje dla naszych laureatów, wyłonionym spośród 700 nagrań nadesłanych z całej Polski, z różnych szkół, domów kultury, a nawet szkół muzycznych. Organizatorzy zapewnili, że dyplomy i nagrody dla laureatów zostaną dostarczone do końca lutego, natomiast wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymają podziękowania za udział w formie elektronicznej.

Gratulujemy!

A wszystkim uczestnikom zajęć życzymy powodzenia w kolejnych konkursach. Warto działać!

Agnieszka Banach