Sukces grupy Pierrot

Grupa teatralna Pierrot zakwalifikowała się na finał IV Rybnickiego Dziecięcego Festiwalu Teatralnego do Rybnika.Przegląd konkursowy miał zasięg ogólnopolski, wystąpiło 13 zespołów z Rzeszowa, Bielsko-Białej, Rybnika, Wrocławia,Sosnowca, Świdnicy,Kędzierzyna-Koźla.

Grupa otrzymała wyróżnienie II stopnia oraz czek na 300zł. Jury podkreśłiło piękne, głośne mówienie, ruch sceniczny i ciekawą interpretację tekstu. Podziękowania dla Organizatorów festiwalu za wspaniałą atmosferę i zaangażowanie dzieci w różne działania teatralne i plastyczne.

Ponadto grupa teatralna została wspaniale przyjęta przez gościnną placówkę zaprzyjaźnioną- Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół Przygoda w Rybniku. Świetnie zorganizowano dzieciom czas wolny, dzieci zwiedziły drewniany kościół św. Wawrzyńca/ w tym spotkanie z ks.proboszczem/, zorganizowano wejście na wieżę kościelną, zwiedziły kościół św. Antoniego Paderewskiego oraz Muzeum Ziemi Rybnickiej. Po wrażeniach teatralnych i oglądaniu spektakli konkursowych, grupa Pierrot brała udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez instruktora z OPP Przygoda. Gdzie następnie odstresowały się na basenie. Miały udostęnioną profesjonalną scenę teatralną na próby spektaklu „Pan Walizka”.

Dzieci wystąpiły ze spektaklem dla uczestników OPP Przygoda, otrzymały od p. dyrektor Anity Gieratowskiej drobne upominki. Uczestnicy OPP Przygoda uprzyjemniły nam pobyt swoim występem i zaprezentowały różne programy taneczno-wokalne.

W drugim dniu oglądały pozostałe spektakle konkursowe oraz wystąpiły na scenie w spektaklu „Pan Walizka”, reżyserowanym przez p. Wiolettę Ziobrowską. Wzięły również udział w warsztatach „Ciało, Ruch,Słowo, Lalka”, natomiast instruktor uczestniczył w omawianiu spektaklu  przez jurorów połączonego z warsztatami z zakresu reżyserii.

Grupa teatralna wraz z opiekunem p. Wiolettą Ziobrowską składa serdeczne podziękowania P. Dyrektor Anicie Gieratowskiej i wszystkim pracownikom OPP Przygoda za wspaniałe i gościnne przyjęcie naszej grupy w Rybniku.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ.

Loading