Studio Piosenki La Chanson i EMDEK- Band z MDK Świdnica z występami na Gali Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Opole Artis.

W poniedziałkowy poranek zawitaliśmy do Opola- Stolicy Polskiej Piosenki. Po powitaniu przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu na czele z Panią Dyrektor Elżbietą Marciniszyn,organizatorów ogólnopolskich spotkań, rozpoczęliśmy formy warsztatowe przygotowujące do występów i prezentacji MDK Świdnica na deskach opolskiego Amfiteatru. Barwny korowód uczestników Opole Artis przeszedł ulicami miasta i zawitał w Amfiteatrze opolskim. Uroczystą Galę poprzedziły próby akustyczne i przygotowanie techniczne do koncertu. W naszym przypadku to nagłośnienie i próba naszych wokalistów wraz z instrumentalistami. W tegorocznych spotkaniach byliśmy jedyna grupą instrumentalno- wokalną prezentującą się na scenie. W towarzystwie EMDEK- BAND-u w składzie Kinga Półtorak – skrzypce, ,Maja Nawrot -instrumenty perkusyjne, Emil Warmuz -gitara oraz Jakub Halkowicz – electric piano , wokaliści Studia Piosenki La Chanson zaprezentowali się w duetach , zespołowo i solowo. W trzech wejściach dzielonych występami formacji tanecznych usłyszeliśmy : duet Jagoda Kurzawa i Adam Chlebowski w piosence „Wiosennie Liryczni” autorstwa Dariusza Jarosa do słów Tadeusza Szarwaryna, Olgę Wegłowską w piosence „Polubiłam pejzaż ten” z repertuaru Anny Jantar a także zespołowe – wokalno instrumentalne wykonanie piosenki „Pytanie” świdnickiego tandemu twórców -Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna koncertowo wykonane przez Olgę Węgłowską i Jagodę Kurzawę.
Wszystkim artystom Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy gratulujemy występów i czekamy na kolejne wspaniałe wykonania i sukcesy z ogólnopolskich scen muzycznych.