„Spotkania z ceramiką”

„Spotkania z ceramiką” to cykl warsztatów dla całych rodzin, które odbywają się regularnie już od września w byłym gimnazjum nr 1. Pasja tworzenia w ceramice ogarnęła nie tylko dzieci, ale również rodziców. Ferie zimowe rozpoczęliśmy właśnie takimi zajęciami, a w kolejnych dniach zaprosiłam babcie i dziadków, za namową rodziców, na kolejne zajęcia „Ceramika łączy pokolenia” -Sztuka smaku na gościnnym stole, junior –senior.

Skąd się wziął pomysł na takie zajęcia? Ceramika, ze względu na możliwości użytkowe i dekoracyjne, wzbudza zainteresowanie wśród różnych ludzi, niezależnie od wieku i wykształcenia. Są to przede wszystkim rodzice i dziadkowie moich stałych uczestników zajęć, którzy regularnie podpatrują pasje swoich pociech.

Warsztaty mają za zadanie promować aktywne spędzenie czasu wolnego przez społeczeństwo oraz podejmować działania integrujące rodzinę, wewnątrz i międzypokoleniowo, młodych w solidarności z osobami starszymi.

Nadrzędnym celem takich zajęć jest:

-umożliwienie młodzieży prospołecznego rozwoju, budowania poczucia wspólnoty, wyrażania siebie oraz solidarności wewnątrz i międzypokoleniowej

-rozwijanie poczucia przynależności do rodziny, społeczności MDK i środowiska lokalnego

Uczestnicy zdobyli wiedzę z zakresu technik podstawowych. Zapoznali się z materiałem jakim jest glina i jego właściwościami, wyposażeniem pracowni, zastosowaniem form, narzędzi do modelowania, wybierania i gładzenia. Powstały wspaniałe efekty pracy, czyli ceramika, która będzie służyć im na co dzień.

E.Tarnowska

Loading