W tym domu straszy

„W tym domu straszy”- spektakl teatralno-muzyczny odbędzie się w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43 w dniu 16 marca 2017 r. o godzinie 12.00. Cena biletu: 5 zł do nabycia przed spektaklem.

Chcemy jeszcze raz pokazać widowisko przygotowane z okazji obchodów 65- lecia placówki zatytułowane ” W tym domu straszy”. Ten radosny jubileusz podopieczni i instruktorzy Młodzieżowego Domu Kultury im. Mieczysława Kozara Słobódzkiego świętowali 6 października dając popis szerokiego wachlarza talentów i umiejętności scenicznych. Podczas koncertu zaprezentowali się uczestnicy wielu pracowni, działających na co dzień w MDK-u, opowiedzieli na scenie bogatą historię placówki,
a zaprezentowali ją nietypowo, bo z perspektywy pań sprzątających
w Młodzieżowym Domu Kultury. Podczas koncertu na scenie wystąpiło
w sumie 150 uczestników zajęć z pracowni: tanecznych: Anny Trzeciak, Renaty Łukaszewicz -Szczepanik; teatralnych: Joanny Chojnowskiej, Wioletty Ziobrowskiej, muzycznych Dariusza Jarosa, Ewy Tyszkiewicz, Mirosława Jabłońskiego, Agnieszki Banach. Autorką scenariusza
i reżyserem koncertu jest Joanna Chojnowska, całościowe opracowanie muzyczne i aranżacje znanych polskich przebojów przygotował Dariusz Jaros. Scenografię wykonały Joanna Walerowicz, Wanda Szwegler i Joanna Waksmundzka. Rytm przedstawieniu nadają piosenki, ułożone chronologicznie, według dziesięcioleci, a ukazujące najważniejsze wątki z historii MDK, nauczycieli, imprezy oraz wydarzenia historyczne w kraju. Zmieniające się scenerie i melodie stworzyły niczym w barwnym kalejdoskopie swoistą muzyczną kronikę – od Domu Harcerza, przez Dom Kultury Dzieci i Młodzieży po Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego.