Spacer po rynku ze świdnicką Kupcową.

18 i 19 września 2018 r. najmłodsze dzieci z pracowni plastycznej „Mansarda” wyruszyły na zwiedzanie świdnickiego rynku. Przy pięknym barokowym portalu Muzeum Dawnego Kupiectwa czekała na małych plastyków Pani przewodnik Iwona Woźniak w stroju Kupcowej. Opowiedziała dzieciom o swoim ubiorze – pięknej, długiej,kolorowej sukni. O tym z czego słynęła Świdnica w dawnych czasach, czym handlowali kupcy, jak wyglądały ich domy. Uczestnicy spaceru wysłuchali kilku miejskich legend , do których wykonają ilustracje. Obejrzeli fasady świdnickich kamienic i ich dekoracje: złotego chłopka, koronę, kaczkę, statek, koguta, chustę św. Weroniki, słonia, Hermesa, bazyliszka. Pani przewodnik pokazała dzieciom posąg Bolka II Świdnickiego. Była to bardzo ciekawa lekcja historii dla uczestników zajęć z kół „Małe formy plastyczne” i „Małe formy dekoracyjne”.(dzieci w wieku od 5 do 9 lat)
Pani Iwona Woźniak jest prezesem Fundacji Promocji Kultury i Historii Polski MIESZKO,której celem jest promocja kultury w lokalnym wymiarze.
Spacer ze „świdnicką Kupcową” był formą realizacji jednego z punktów planu pracy wychowawczej MDK :”Poznawanie historii i kultury Świdnicy oraz najbliższego regionu”
Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc podczas spaceru!
(nauczyciel Joanna Waksmundzka)

Loading