ŚLADAMI PATRONA

10

           Po raz kolejny podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy w sposób wyjątkowy uczcili pamięć o patronie swojej placówki. 10 października 2015 r. odbył się VIII Bieg Patrolowy Śladami Mieczysława Kozara – Słobódzkiego

W biegu wzięło udział 12 drużyn, które utworzyli uczestnicy stałych zajęć organizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury. Do zabawy dołączyli również ich nauczyciele oraz rodzice dzieci i młodzieży korzystających z pracowni tematycznych placówki.

Bieg to tylko umowna nazwa konkursu, jaki dla swoich podopiecznych każdego roku organizuje MDK, a udział w nim traktowany jest jak deklaracja przynależności do MDK-owskiej rodziny. W ramach rywalizacji uczestnicy zabawy sprawdzają swoją wiedzę na temat patrona Młodzieżowego Domu Kultury, podążają jego śladami odnajdując je w historii miasta. Poszukują miejsc, które pamiętają tego wybitnego nauczyciela i kompozytora. Rozegrano trzy konkurencje sportowe: narty Bolka, nawijanie sznurka oraz strzelanie z łuku do celu. Zadania te również były punktowane. Strzelanie z łuku do celu to konkurencja, która rozgrywana była po raz pierwszy i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Była ona możliwa dzięki uprzejmości Klubu Łuczniczego ze Świebodzic. Ciepły poczęstunek dla uczestników zapewnili właściciele zaprzyjaźnionej restauracji „Pod Kopułą”. Dodatkową atrakcją dla uczestników biegu był wspólny taniec Belgijki, który przygotowany został przez Radę Aktywnej Młodzieży działającą przy MDK. Impreza przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze. W VIII Biegu Patrolowym Śladami Mieczysława Kozara – Słobódzkiego zwyciężyła pracownia teatralna Pani Joanny Chojnowskiej. Naszą drużynę reprezentowali:  Konrad Jaskuła, Piotr Kowalski, Natalia Józefiak, Paweł Matjaszek, Amelka Jaskuła i Agatka Hruszowiec.

Loading