Śladami Jana Pawła II

VIII Rodzinny Rajd Pieszy „Śladami Św. Jana Pawła II”

Nasz rajd od lat uzyskuje dofinansowanie dzięki wpisaniu go w XII edycję miejskich obchodów Dni Papieskich „Pamięć i Obecność”. Tym razem w wyprawie uczestniczyło 21 osób, w tym 9 członków naszego Koła: Adaś i Hania, Agatka, Amelka i Konrad, Piotr, Dominik, Martyna i Andżelika.

W pierwszej części rajdu odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu, gdzie uczestniczyliśmy we mszy świętej i dzięki kustoszowi, którym jest ojciec Henryk Dereń zwiedziliśmy kościół i otrzymaliśmy cenne pieczątki i pamiątki w sklepiku parafialnym.

Kolejnym punktem programu był spacer terenowy. Autokar podwiózł nas do Słupca (dzielnicy Nowej Rudy), gdzie od pomnika Jana Nepomucena przy kościelnym murze ruszyliśmy w górki. Towarzyszyła nam piękna, wiosenna pogoda i budząca się do życia przyroda. Szybko wspięliśmy się na Górę Wszystkich Świętych. Piękny widok roztaczał się z kamiennej wieży na szczycie a już niebawem roztaczał się wyśmienity zapach pieczonej kiełbaski. Popas okraszony był tradycyjnym ogniskiem. Ciąg dalszy to przejście na Górę Św. Anny, gdzie króluje jeszcze bardzie okazała wieża widokowa. Pozostało już tylko zejść wzdłuż ogródków działkowych do centrum Nowej Rudy. Budynek ratusza i kilka pomników na zakończenie rajdu. A, i tradycyjna niedzielna pizza w restauracyjce w Rynku…

A w drodze powrotnej „Muchołapka” – co to jest zobaczcie na ostatnim zdjęciu…..

Loading