Są najlepsze!

Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, a właściwie jego pedagodzy, po raz kolejny udowadniają, że są nauczycielami prawdziwych talentów. Mamy I miejsce w międzynarodowym konkursie wokalnym!

„La Chanson” to zespół wokalny, który tworzą piękne, niezwykle utalentowane dziewczyny:  Natalia Wyrzykowska, Wiktoria Smędra i Julia Kretowicz. „La Chanson” to nazwa, którą warto zapamiętać, bo już niedługo wokalistki będą najbardziej rozchwytywanymi młodymi głosami w Polsce. Ich promotorem jest Dariusz Jaros, znany pedagog, muzyk i kompozytor, a także łowca talentów.

W miniony weekend, czyli w dniach od 3 do 4 czerwca 2016 roku w Kluczborku odbył się X Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Kluczborskie Trele”. W konkursie wzięło udział około 100 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych. Po dwudniowych przesłuchaniach profesjonalne jury w składzie: Natalia Lubrano, Anna Jurksztowicz, Aleksandra Czysta oraz Lester Kidson, rozdało 22 nagrody.

„La Chanson” zaprezentował się na scenie z piosenkami „Zachodźże słoneczko” oraz „Kiedyś sens odnajdę”. Ich występ zachwycił jury, które zgodnie przyznało, że dziewczyny bezkonkurencyjnie wyśpiewały pierwsze miejsce w kategorii powyżej 18 lat.

  • Jury podkreślało, że zależy im na znalezieniu osób, które nie tylko mają znakomitą technikę, poczucie rytmu oraz ogólną pasję do muzyki, ale także dojrzały już do występów na dużej scenie, a stres zostawiają za drzwiami. Poziom całego festiwalu był bardzo zróżnicowany, pojawili się zarówno amatorzy, jak i młodzież z doświadczeniem scenicznym śpiewająca na poziomie profesjonalnym. Takie wydarzenia, zwłaszcza na skalę międzynarodową, to forma rozwoju oraz bardzo dobra okazja do poznania innej kultury i konfrontacji swoich umiejętności z innymi muzykami – podsumowuje dokonania swoich podopiecznych Dariusz Jaros.

Wybrani laureaci, w tym świdnicki trio, wystąpili podczas koncertu finałowego, który był swoistym podsumowaniem zmagań młodzieży.

Pozostaje pogratulować utalentowanym wokalistkom z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy  oraz ich opiekunowi i życzyć  sukcesów na kolejnych festiwalach w których już niebawem wystąpią.

Loading