Rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Zwierzęta w mieście” oraz prelekcja pt. „Zwierzęta i ich rola w środowisku miejskim”

W piątek, 10 kwietnia 2026 roku, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym „Zwierzęta w mieście”. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Świdnickich Dni Ziemi, organizowanych przez Urząd Miejski w Świdnicy, który był również fundatorem nagród dla uczestników.

Uroczystości towarzyszyła interesująca prelekcja pt. „Zwierzęta i ich rola w środowisku miejskim”, którą poprowadziła Oliwia Koszyk – uczennica technikum weterynaryjnego w Świdnicy.

Prelegentka przygotowała niezwykle ciekawy pokaz, przywożąc ze sobą wyjątkowych gości – gołębia oraz węża – a także bogatą kolekcję eksponatów. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Uczestnicy mieli okazję zadawać pytania, na które prowadząca chętnie i wyczerpująco odpowiadała.

Całe wydarzenie przebiegło w miłej i inspirującej atmosferze, dostarczając wielu cennych informacji oraz niezapomnianych wrażeń.

Loading