Reprezentanci GAMBITU MDK Świdnica na Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych w Rzeszowie, 29.08-01.09.2019

Oskar Perek, Roksana Zapolska, Igor Śliwowski oraz Hubert Zapolski reprezentowali Klub Szachowy GAMBIT MDK Świdnica na Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbyły się w dniach 29 sierpnia – 1 września w Rzeszowie. W rozgrywkach szachów szybkich w grupie do 10 lat Roksana zajęła 47. miejsce (na 82 zawodniczki), a w szachach błyskawicznych uplasowała sie na 38. miejscu (na 71 osób). Lider drużyny – 12-letni Oskar Perek w turnieju szachów szybkich zajął miejsce w środku stawki – był  na 81. miejscu (na 179 uczestników), ale w szachach błyskawicznych pokazał wysoką formę i zajął bardzo dobre 14. miejsce (na 157 zawodników)! Po świetnym finiszu Oskar walczył w ostatniej partii o zajęcie 5. miejsca w całych Mistrzostwach. Do tak świetnego wyniku zabrakło bardzo niewiele! 9-letni Igor Śliwowski bardzo dobrze spisał się w kategorii do 10 lat. W turnieju szachów szybkich zajął bardzo dobre 54. miejsce (na 174 zawodników). Nieco słabiej wypadł podczas rozgrywek w szachy błyskawiczne – był 104. (na 153 zawodników). Najmłodszy ze świdniczan – 7-letni Hubert Zapolski – startował w grupie do 8 lat. W szachach szybkich zajął 74. miejsce (na 115 uczestników), a w szachach błyskawicznych był na 53. miejscu (na 81 osób). Dla wszystkich naszych reprezentantów był to debiut w Mistrzostwach Polski, więc ich wyniki należy uznać za bardzo dobre. Życzymy sukcesów w kolejnych edycjach Mistrzostw! Opiekunami grupy byli rodzice: państwo Ewa i Roland Zapolscy oraz p. Marek Śliwowski.