Renowacja korali

Korale i zawieszki nigdy nie wychodzą z mody, a upominki dla bliskich to specjalność naszej pracowni. Zbliża się najważniejsze święto w roku wiec warto przypomnieć sobie jak wykonać gustowną biżuterię bez wizyty u jubilera. ??
Formowanie z modeliny to zabawa dla osób w różnym wieku. Na pierwszym zdjęciu prezentuję kule wykonane przez uczestników na zajęciach. Jeśli macie ochotę zmierzyć się z tematem łączenia kilku kolorów modeliny to proponuje renowację tą techniką starych korali.
Pamiętajcie o kilku istotnych rzeczach w trakcie modelowania. Na początek ciepłem własnych rąk formujcie masę, aż stanie się miękka. Wykałaczki będą pomocne, aby nie „zgubić” oczka w koraliku w trakcie oklejania.
Modelinę utrwalacie termicznie w piekarniku lub w gotującej się wodzie. Ja preferuję gotowanie. Aby poprawić kolorystykę korali można na koniec pomalować je lakierem bezbarwnym, a nawet sidoluksem (sztuczka modelarska). Czytajcie instrukcje na opakowaniu. Do dzieła!
???

Brak dostępnego opisu zdjęcia.   Brak dostępnego opisu zdjęcia.  Brak dostępnego opisu zdjęcia. Obraz może zawierać: jedzenie  Brak dostępnego opisu zdjęcia.  Brak dostępnego opisu zdjęcia.  Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba  Brak dostępnego opisu zdjęcia.  Brak dostępnego opisu zdjęcia.  Brak dostępnego opisu zdjęcia.  Brak dostępnego opisu zdjęcia.  Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Loading