” Ręce w górę…….”

 Co roku wypowiadamy walkę AIDS, bo już 17 lat Młodzieżowy Dom Kultury w dniu 1 grudnia organizuje imprezę ” Rock przeciw AIDS,  w  tym roku również przed wejściem do Świdnickiego Teatru zebrała się młodzież ze szkól średnich, i klas gimnazjalnych gdzie o  godz.16.00 rozpoczął się happening „ Rock przeciw AIDS”, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS.

Na miejsce przybyli również: wiceprezydent miasta Świdnicy p. Szymon Chojnowski, miasto reprezentowała również p. Danuta Nowicka z Wydziału Polityki i Spraw Społecznych.

W trakcie happeningu przedstawicielka Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Świdnicy p. Adiriana Kalin rozpoczęła akcję od prezentacji multimedialnej dotyczącej profilaktyki HIV/ AIDS oraz przedstawiała aktualne dane statystyczne. Następnie przeprowadzona została zabawa „Lęk przed nieznanym” przygotowana przez nauczycielki MDK p. Joannę Walerowicz i Joannę Chojnowską, a pomagała w jej realizacji  grupa teatralna ” Cedeen „. Podczas tego działania każdy z uczestników happeningu mógł doświadczyć, czyli dotknąć ukrytych w pojemnikach przedmiotów. Na zakończenie zabawy każdy biorący w niej udział otrzymywał ulotkę, pinsa z tegorocznym hasłem Kampanii ” Ręce w gorę za profilaktyką AIDS”, oraz maskotkę. Temu działaniu profilaktycznemu towarzyszyły znane , polskie przeboje rockowe.  W akcji wzięła również Rada Aktywnej Młodzieży, która przypinała czerwone wstążeczki i rozdawała ulotki

przechodniom i uczestnikom happeningu. Za  oprawę akustyczną podczas całej imprezy odpowiadali: p. Leszek Matus i Adam  Brożbar z Działu Imprez.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania imprezy serdecznie dziękuję.

Joanna Chojnowska

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

Loading