Przegląd Piosenki Literackiej PaPaLi 2017

Ambitne piosenki, nieprzeciętne głosy i aktorskie wykonania młodych wokalistów mogła podziwiać publiczność na scenie Teatru Miejskiego w Świdnicy. Utalentowani wykonawcy wzięli udział w reaktywowanym po latach konkursie PaPaLi. Najlepszych nagrodzono na wieczornym koncercie, na którym wystąpił także juror przeglądu i znakomity bard Roman Kołakowski wraz z artystami Teatru Piosenki.

Tradycyjnie PaPaLi rozpoczął się od przesłuchań. 13 młodych wykonawców występujących w Teatrze Miejskim w Świdnicy oceniało szacowne jury, w składzie – przewodniczący, którzy również wystąpił na scenie – Roman Kołakowski, ceniony poeta, piosenkarza, gitarzysta, tłumacza, reżysera i autor wielkich widowisk plenerowych, a także członkowie komisji – wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy, nauczyciel muzyki, założyciel Ogniska Muzycznego „Gama”, twórca świdnickiego Chóru Miejskiego, pasjonat muzyki, radny Rady Miejskiej Jan Górski oraz muzyk i kompozytor Grzegorz Wierzba, nauczyciel muzyki w Szkole Muzycznej I- stopnia i II-stopnia w Świdnicy, a także na wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Laureatów wyłoniono w trakcie wieczornego koncertu PaPaLi. Wyróżnienia i nagrody wręczyli – prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, dyrektor MDK w Świdnicy Zbigniew Curyl, Mirosław Jabłoński, Roman Kołakowski i Jan Górski. – Zawsze jest tak, że ktoś jest wyróżniony, ale w sztuce najważniejsze jest wewnętrzne poczucie, że jest nam to niezbędne do życia. Wiele lat temu, kiedy byłem na PaPaLi, miałem czarną czuprynę. Teraz troszkę się zmieniło, ale optymizm we mnie został ten sam, kiedy spotykam się z młodymi ludźmi, którzy są fantastycznymi artystami – podsumował Roman Kołakowski i podziękował za możliwość uczestniczenia w wydarzeniu.

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

Loading