Przedostatni turnus letnich półkolonii!

Jest wakacyjnie, pogoda dopisuje, a jej chwilowe kaprysy potrafimy zamienić w dobrą zabawę. Kolejna, liczna grupa dzieci uczestniczyła w letnich półkoloniach zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>

Muzycznie, technicznie i tanecznie!

Pierwszy dzień turnusu rozpoczęliśmy sprawdzonymi sposobami na spowodowanie doskonałej atmosfery, przedniej zabawy i sporej dawki uśmiechu. Do tego wykorzystaliśmy dźwięki muzyki, układy choreograficzne przygotowane przez instruktorów tańca oraz wykorzystaliśmy manualne możliwości dzieci podczas zajęć technicznych, a tych było ponad miar.

Aquapark zawsze najlepszy!

Chyba nie ma takich osób, którym podczas wakacji nie sprawia frajdy zabawa na basenie, a już tym bardziej dzieciom! Wybraliśmy się we wtorek do wrocławskiego Aquaparku by po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania basenie prze ratownika móc zjeżdżać na zjeżdżalniach, bawić się i oddać w pełni szaleństwu na wodzie.

Łucznictwo i zagadki jajogłowych

Uwielbiamy gry i zabawy terenowe i integracyjne! Rozwiązywanie zagadek logicznych, rebusów i krzyżówek w ruchu, spacerując po Świdnicy. A potem? Łucznictwo. Rozpoczęliśmy swoją przygodę z tą dyscypliną sportową, mając możliwość strzelania z łuku wprost do tarczy dzięki klubowi sportów AMEOLI ze Świebodzic. Dostarczyli dzieciom wspaniałych doznań, a przede wszystkich ciekawych i niespotykanych na co dzień doświadczeń.

Kwiaty i księżniczka Daisy

Czwartki rezerwujemy na wycieczki krajoznawcze. Tym razem postanowiliśmy zwiedzić Palmiarnię pełną niespotykanych i zróżnicowanych 250 gatunków kwiatów i roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i różnych kontynentów. Szczególną uwagę zwracają tu olbrzymie palmy i bogata kolekcja kaktusów.. Podziwialiśmy ogromne ilości podziwianych przez księżną Daisy rododendronów, piękne krzewy i rośliny, rosarium. A jak już o Daisy mowa, odwiedziliśmy również słynne jeziorko Daisy. Wchodzące w skład Książańskiego Parku Krajobrazowego. Główną atrakcją, którą mieliśmy okazję zobaczyć to Jeziorko Zielone powstałe w 1870 roku. Spacerując parkiem szliśmy szlakami zamków piastowskich i szlagiem Legii Nadwiślańskiej.

Sportowo na zakończenie

Ostatni dzień półkolonii spędziliśmy na Ośrodku Sportu i Rekreacji uczestnicząc w konkurencjach sportowych i rekreacyjnych. Na ochłodę po sportową weszliśmy na basen by móc w pełni zrelaksowani wziąć udział w przygotowanym przez Koło Robotyki działające w MDK i prowadzone przez Zbigniewa Brożbara pokazie drona. Pokaz polegał na pokazaniu jego najważniejszych funkcji. Po pokazie udaliśmy się na obiad, apotem a uroczyste zakończenie turnusu, podczas którego wręczono pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Loading