Pracownia „Polifonia” znalazła Mikołaja!

W środę 6 grudnia 2023r. reprezentanci pracowni muzycznej „Polifonia” dz. II MDK wyruszyli do Wrocławia na poszukiwanie świętego Mikołaja. Poszukiwaczami tym razem byli: Ania Kudela, Milenka Tadrzak, Lila Lusa, Lila Chudzińska, Zuzia Szachniewicz i Maks Gierula, a z innymi pracowniami pojechały też: Klara Wojewodzic, Sandra Kurzawa, Oliwia Kurzawa i Patrycja Krupka. Zaczęliśmy od Wrocławskiego Teatru Lalek – spektakl „Babcia na jabłoni” był świetny, ale świętego Mikołaja tam nie znaleźliśmy. Potem spenetrowaliśmy wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy, ale tam oprócz wielu przebierańców mikołajowych, którzy zamiast nam coś dać tylko od nas coś chcieli, też nie znaleźliśmy prawdziwego Mikołaja. Choć trzeba przyznać – powitano nas godnie, nawet znaleźliśmy się w świątecznej gazecie😊  Mieliśmy też okazję zobaczyć jak wygląda i posłuchać brzmienia takiego ciekawego instrumentu jakim jest Handpan. To unikalny instrument perkusyjny, zwany też Hang Drum, który został wynaleziony na początku XXI wieku. Jego kształt przypomina połączenie misy i bębna, z charakterystycznym zestawem stalowych płyt dźwiękowych rozmieszczonych wokół centralnego punktu. A brzmi bajkowo!

Trochę zrezygnowani wyruszyliśmy z całą grupą w drogę powrotną do Świdnicy. I co za niespodzianka – święty Mikołaj czekał na nas w MDK-u! Czyli warto było pojechać, choć jak zawsze sprawdziło się powiedzenie, że to, co najlepsze masz blisko siebie. Wszyscy dostali paczki i mogli nawet zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem! Może trochę zmarzliśmy, ale trzeba przyznać, że ten dzień na pewno można zaliczyć do udanych. Warto było pojechać!

Zobaczcie sami….

 

A do tych, którzy nie mogli pojechać na wycieczkę, Mikołaj przyszedł osobiście😊 – w „Polifonii” co roku mamy tydzień ze Świętym Mikołajem! Jeden dzień dla nas to za mało! 😊

Pierwsze prezenty i przyjemności za nami – teraz czekamy na świąteczne radości. Już niedługo Boże Narodzenie! Ale przed nami jeszcze ważny koncert kolędowy i spotkanie z kolędami i zwyczajami z różnych stron świata ! Już w sobotę 16 grudnia o godz. 17.00 w Auli Widowiskowej I LO w Świdnicy  koncert „Cicha noc, święta noc…”

Zapraszamy!

Agnieszka Banach

Loading