Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej – Finał – Protokół

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej  „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…”

 

Od 15 lat Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara Słobódzkiego w Świdnicy jest organizatorem Powiatowego Konkurs Recytatorskiego Poezji Patriotycznej  „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…”

 

W dniu 6 listopada 2017 odbyły się powiatowe eliminacje międzyszkolne w Klubie ” Bolko” Świdnickiego Ośrodka Kultury  pl. Grunwaldzki 11. W eliminacjach wzięło udział 81 uczestników wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Uczestnicy zmagali się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjalne i szkoły średnie. W konkursie wzięli udział uczniowie z Lutomi Dolnej, Świebodzic, Pszenna, Wałbrzycha, Strzelec, Goczałkowa, Jaroszowa, Witoszowa Dolnego i oczywiście ze Świdnicy.

Recytatorów eliminacji i Finału oceniało Jury w składzie: P. Anna Sosińska- polonistka- logopeda z Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy,
P. Małgorzata Braniecka – animator kultury, doświadczony juror konkursów recytatorskich
i teatralnych, były dyrektor ŚOK. P. Violetta Sobczak – reżyser spektakli plenerowych, animator kultury, juror konkursów recytatorskich, P. Teresa Cora – polonistka, wykładowca Uniwersytetu Trzeciego Wieku P. Mariusz Kozłowski – animator kultury ŚOK, laureat
I nagrody OKR i nagrody publiczności.

Do Finału Powiatowego Konkurs Recytatorskiego Poezji Patriotycznej  „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…”  jurorzy zakwalifikowali 23 recytatorów ze wszystkich kategorii.

Finał odbył się w dniu 14 listopada 2017 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. W tym dniu spośród Finalistów oceniający postanowili nagrodzić:

Wiktorię Burek – SP nr 2 w Świebodzicach, Kacpra Sowę z SP nr 2 w Świdnicy, Natalię Wiatrowską z SP nr 4 w Świdnicy, Karolinę Warzechę z II LO w Świdnicy, Julię Dubinę z III LO w Świdnicy, Julię Christ z III LO w Świdnicy.

wyróżniono: Liwię Żak z MDK w Świdnicy, Martynę Słobodzian z SP nr 105 w Świdnicy, Martynę Schienke z SP nr 4 w Świdnicy, Miłosza Stolpińskiego z SP w Pszennie

W Finale wzięli również udział: Daria Kwiecińska-SP nr 8 w Świdnicy, Krystian Tobiasz -SP 6 w Świdnicy, Zuzanna Wolińska- MDK w Świdnicy, Bartosz Piekielny- SP Witoszów Dolny, Alicja Riss- SP Goczałków, Kinga Półtorak- SP Lutomia Dolna, Klaudia Drohomirecka- SP nr 6 w Świdnicy Julia Partyka- SP nr 4 w Świdnicy, Lidia Maciejewska, Martyna Zwolińska-ZSE w Świdnicy, Aleksandra Król- MDK w Świdnicy.

W trakcie trwania całego konkursu uczestnicy mieli okazję obejrzeć film o Mieczysławie Kozarze-Słobódzkim, wysłuchać historycznej prelekcji przygotowanej przez Dyrektora MDK p. Zbigniewa Curyla. Podczas obrad jury odbył się koncert przygotowany przez zespoły muzyczne z Młodzieżowego Domu Kultury: Totus Musicus z pracowni p. Agnieszki Banach, La Chanson z pracowni p. Dariusza Jarosa.

Wszyscy biorący udział w Finale recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a zwycięzcy otrzymali dodatkowo pamiątkowe statuetki. Fundusze na zorganizowanie imprezy oraz na nagrody zostały przekazane przez Urząd Miasta w Świdnicy.

Nagrody podczas Finału Powiatowego Konkurs Recytatorskiego Poezji Patriotycznej  „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…”wręczała osobiście Prezydent Miasta Świdnicy Pani Beata Moskal- Słaniewska.

koordynator konkursu Joanna Chojnowska

Protokół

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

Loading