Pomoce modelarskie z warsztatu ARKA-SKWARKA

Witam wszystkich a w szczególności brać modelarska naszego MDKu.

Przyszedł czas na malowanie  modelu. Zaczynamy od dolnych powierzchni (kolor RLM 65, farba z serii H). Sprawa jak wiecie ( i mam nadzieję pamiętacie) nie łatwa. Podstawa problemy z reguły jest u wszystkich ta sama: brak miejsca, nie ma jak „pochwycić” modelu itd., itp. Jak wiec wykonać stojak do malowania w dobie korony wirusa?

1. Odbieramy najlepiej wieczorowa porą, aby nie robić tłoku, przesyłkę od kumpla z dobra książką

2. Kupujemy swoje ulubione przekąski, najlepiej wieczorowa porą, aby nie robić tłoku, w dowolnych ilościach korzystając z promocji (lub z potrzeby wykonania większej ilości stojaków)

3. Opróżniamy zawartość w dowolnym trybie. Ja wybrałem tryb natychmiastowy, którego nie polecam, w celu „wydobycia” specjalnej konstrukcji, która chroni zawartość przed uszkodzeniem.

4. Konstrukcję dzielimy na 3 segmenty dopasowując do rozpiętości skrzydeł waszego modelu samolotu i przyszywamy zszywaczem do kartonu.

…………………………..

5. Ustawiamy model i po kolei tak jak uczyłem: włączamy wiatrak, światełko, ubieramy rekawiczki i maseczkę, mieszamy farbę, łączymy z rozcieńczalnikiem (farba H a wiec woda), wlewamy do aerografu i swobodnymi ruchami (tak żeby na „zagulać” i nie narobić kleksów) malujemy model.

      

Pozdrawiam serdecznie

Arek-Skwarek

p.s. Jeżeli będziecie napotkacie problem w opróżnianiu przekąski – SŁUŻĘ POMOCĄ !

 

 

 

Loading