Polskie lotnictwo wojskowe 1918-1920

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się wiele wydarzeń. Ta szczególny dzień Pracownia modelarstwa redukcyjnego Młodzieżowego Domu Kultury wybrała na premierę swojej kolejnej kolekcji. Tematem naszej kolekcji jes Polskie lotnictwo wojskowe 1918-1920. Kolekcja powstawała ( i nadal się powiększa)przez niespełna rok. W zbiorze znajdują się modele samolotów używanych przez odradzające się lotnictwo Polskie.
Doskonałym miejscem na prezentację naszej kolekcji jest Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Dzięki przychylności dyrektora muzeum Pana Wiesława Rośkowicza, nasza kolekcja została zaprezentowana w ramach wystawy czasowej Drogi do niepodległości. Oprócz naszej kolekcji można podziwiać oryginalne przedmioty z tamtych burzliwych czasów.
Uroczysty wernisaż wystawy miał Miejsce 10 listopada. Przybyli licznie zaproszeni goście, w tym oczywiście nasza autorska reprezentacja Mateusz Zapotoczny, Jakub Gotfryd, Szymon Mazur ,Arkadiusz Walerowicz oraz pozostali modelarze z naszej pracowni wraz z rodzicami.
Całą wystawę jak i naszą kolekcję można zwiedzać do dnia 5 grudnia. Wstęp bezpłatny