„Polifonia” dziękuje Pani Asi! – Benefis Pani Joanny Chojnowskiej.

W czwartek 13 czerwca 2024r., o godz. 18.00 – zaraz po „Antoniadzie” w sali teatralnej ŚOK odbyła się niecodzienna impreza, w której także uczestniczyła pracownia muzyczna „Polifonia” z działu II MDK. Tego dnia miał miejsce pożegnalny Benefis Pani Joanny Chojnowskiej – nauczycielki, która od wielu lat prowadziła  grupy teatralne w dziale I MDK. Nie bez powodu na Benefisie Pani Asi wystąpił z życzeniami zespół muzyki dawnej „Totus Musicus”, bo to właśnie z zespołem dawnym najwięcej przez lata współpracowała pani Asia i jej grupy teatralne, szczególnie grupa „Pauza”. Razem tworzyliśmy przedstawienia na „Gryfiady”, wyjeżdżaliśmy na warsztaty do czeskiego Trutnowa czy przygotowywaliśmy międzynarodowe wieczory kolęd z zespołem dawnym „Totus Musicus i przyjaciele”. Ale nie tylko koncerty w stylu dawnym były owocem naszej współpracy. To także przedstawienia: „Kot w butach”, „Bajki lat minionych…” czy ostatnio „Pchła Szachrajka” – można by wymieniać wiele. W imieniu pracowni muzycznej „Polifonia” Panią Asię pożegnał aktualny skład zespołu „Totus Musicus” czyli Zuzia Zielińska, Hania Suszek, Varvara Mikhnevych, Iga Szklarczyk, Nadia Pieczonka, Pola Szklarczyk i Aniela Arczykowska oraz Zuzia Synowska ze Studia Piosenki i jeden stały członek zespołu, niezmienny od lat czyli ja – Agnieszka Banach😊 Zespół, idąc w orszaku na scenę, wykonał dawny taniec maltański z XVw., napisany w języku friulskim pt. Schiarazula marazula”. Utwór ten podobno był śpiewany i tańczony, aby przywołać deszcz. My zaśpiewaliśmy, oczywiście w oryginale, jego ostatnią wersję i postanowiliśmy zaprezentować jego baaardzo woooolne tłumaczenie na język polski😊I tak powstał wiersz-życzenia autorstwa uczniów i nauczyciela pracowni „Polifonia pt.

„Deszcz dobra wszelkiego dla Pani Asi!”:
Nie stworzyła tego „sztuczna inteligencja”,
Tylko „polifoniczna” mała egzystencja
Życząc pogody, tej zwyczajnej
Z deszczem w ogródku, kiedy trzeba
I pogody ducha z błękitem nieba.

Deszcz zresztą to jest życie
Więc tego deszczu w różnej postaci
Życzymy kochanej Pani Asi
Deszczu dobrych ludzi wokół
Deszczu pamięci dobrych wspomnień
I niepamięci złych wydarzeń!

Deszczu radości, deszczu spełnienia,
Spełnienia marzeń wszelakich, tych co radości dają tak wiele
Teraz na wszystko czas przecież będzie,
Czyli wolnego czasu będzie…niewiele😊.

A na codzienne wspomnienie o nas daliśmy laurkę i „polifoniczny kwiatek” – hortensję do posadzenia w ogrodzie.

I jeszcze do albumu wspomnień nasza pieśń i kilka zdjęć…

orszakowa Schiarazula ….

… orszak…😊

Dziękujemy Pani Asiu za wszystkie lata wspólnych działań i życzymy samych dobrych dni na zasłużonym odpoczynku. I oczywiście zapraszamy na wszystkie występy naszej pracowni!!!

Agnieszka Banach i uczniowie z pracowni muzycznej „Polifonia” dz. II MDK