Pogotowie Zabawkowe!

Tego jeszcze nie było! Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy po raz kolejny zaskakuje. Koło robotyki uruchomiło właśnie pierwsze w Polsce bezpłatne pogotowie zabawkowe!

Tu nie ma znaczenia, czy zabawka jest ubezpieczona, czy nie. Nie ma znaczenia jej kolor, kraj pochodzenia, czy nawet przekonania wyrażane w wygłaszanych komunikatach. Jedynym kryterium dopuszczenia do badań jest „tętno”, czyli wszczepiona elektronika. Podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury zgodzą się na hospitalizację każdego rodzaju zabawki, która posiada w sobie jakąkolwiek część elektroniczną.

– Razem z uczestnikami zajęć postaramy się naprawić każdą uszkodzoną zabawkę, która do nas trafi. Oczywiście nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że uda nam się ponownie uruchomić wszystkie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jakim rozczarowaniem dla dzieci jest informacja o popsutej, ulubionej maskotki, czy samochodu, dlatego też możemy obiecać, że zrobimy, co w naszej mocy, by przywrócić je do życia – pół serio pół żartem wyjaśniaZbigniew Brożbar, nauczyciel koła robotyki w MDK w Świdnicy.

 Warto dodać, że to samo koło kilka miesięcy temu zaprezentowało stworzonego przez siebie latającego Drona. To powinno być wystarczającą rekomendacją dla tych, którzy jeszcze zastanawiają się, czy oddać swoje skarby do Pogotowia Zabawkowego.

Diagnoza i leczenie w tym nietypowym pogotowiu jest bezpłatne. Młodzi chirurdzy zabawek apelują jednocześnie do wszystkich o dostarczanie do MDK także tych zabawek, które utknęły gdzież na spodzie pudełek z napisem „na śmieci”.

– Przyjmiemy wszystkie zabawki z elektroniką na części. Zamiast je wyrzucać, przynieście je do nas, a dzięki nim być może jakiś mały opiekun innej zabawki będzie mógł ponownie cieszyć się jej towarzystwem – zachęca Zbigniew Brożbar.

 Koło robotyki spotyka się w MDK przy ulicy Nauczycielskiej 2 w poniedziałki, wtorki i czwartki od godz. 15.40 do 19.00.

Loading