Ostatnia chwila na zgłoszenia!

Śpiewać każdy może, jeden lepiej, a drugi? A drugi może to sprawdzić z mikrofonem na scenie. Trwają zapisy do XXIV Przeglądu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „Na Szlaku”.

W konkursie, który adresowany jest do dzieci i młodzieży, mogą wziąć udział zarówno soliści jak i zespoły muzyczne. Najważniejszym kryterium udziału w przeglądzie jest dobór repertuaru, który musi odpowiadać charakterowi konkursu. Tematem wiodącym piosenki powinna być więc ekologia lub szeroko pojęta turystyka. Jury oceniać będzie także warsztat wykonawców i ich własną interpretację znanego utworu. Szczególnie premiowane będą autorskie wykonania, czyli premiery muzyczne.

Aby zwiększyć swoje szanse, uczestnicy mogą przygotować do prezentacji nawet dwie piosenki. Organizatorzy zastrzegają jednak, że łączny czas występu na scenie nie może przekroczyć 15 minut.

Warunkiem dopuszczenia do udziału w konkursie jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej do 17 października 2015 r. na mailowy adres MDK: mdkswidnica@poczta.onet.pl. Karta wraz z regulaminem przeglądu dostępna jest na stronie MDK-u w aktualnościach.

XXIV Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „Na Szlaku” odbędzie się 21 października 2015 r. w  Klubie „BOLKO” Świdnickiego Ośrodka Kultury. Od 9.00 do 10.30 zaplanowano próby mikrofonowe. Przesłuchanie konkursowe rozpocznie się o godzinie 11.00. Na koncert laureatów wraz z wręczeniem nagród i dyplomów zapraszamy o godzinie 14.00.

Tegoroczna edycja przeglądu organizowana jest w ramach Konferencji Przygotowawczej Kongresu  Turystyki Polskiej. Organizatorem przeglądu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, Urząd Miejski w Świdnicy oraz Świdnicki Ośrodek Kultury.

Loading