Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży

Aleksander Żurek uczestnik grupy teatralnej ” Pauza” typowany jako przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży zajął II miejsc w kategorii szkoły podstawowe. Jego krasomówcza prezentacja nosiła tytuł ” Zaproszenie do Świdnicy”.                Olek ma 9 lat i był najmłodszym uczestnikiem konkursu. Jednak wiek nie był przeszkodą by zadziwić jurorów i otrzymać kwalifikację do kolejnego etapu. Eliminacje odbyły się 25.10.2019 w Schronisku PTTK Harcówka w Wałbrzychu. Aleksander Żurek zakwalifikował się do Ogólnopolskiego Finału Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych, który odbędzie się 21-24 listopada 2019 w Legnicy. W dniu 27 października 2019 Olek miał również okazję przedstawić swoją krasomówczą wypowiedź na scenie świdnickiego teatru i wystąpić przed uczestnikami 55 Dolnośląskiego Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej. Życzymy naszemu Krasomówcy dalszych sukcesów.