Noc w MDK

Po raz drugi w MDK, a na ulicy Nauczycielskiej po raz pierwszy w piątek 19 maja odbyła się „Noc w MDK”. Impreza w której wzięły udział dzieci i młodzież z różnych pracowni działających w MDK.  Udział wzięła pracownia muzyczna, animacyjna, plastyczna, techniczna, taneczna. Dokładniej mówiąc następujące koła:

  • – muzyczne – Ewy Tyszkiewicz,
  • – turystyczna – Zbigniewa Curyla,
  • – form dekoracyjnych Agrafka – Joanny Walerowicz,
  • – plastyczne – Joanny Waksmundzkiej,
  • – modelarskie – Arkadiusza Walerowicz,
  • – robotyki – Zbigniewa Brożbara,
  • – taneczne – Anny Trzeciak.

W sumie w imprezie wzięło udział 73 uczestników i 7 nauczycieli.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 19:00 a zakończyła się około godziny 9:00 następnego dnia.

Od godziny 20:00 rozpoczął się nocny integracyjny turniej gier i zabaw. Drużyny miały do wykonania kilkanaście punktowanych zadań m.in. wyścig z strusim jajkiem, rzut beretem, zwijak na deskorolce, wędrówka po kartce, ubieranie mumi itd.  Turniej zakończył się około 21:30. Następnie odbyły się warsztaty otwarte. Uczestnicy musieli wybrać warsztaty u nauczyciela z którym na co dzień nie pracują i tak na przykład robotycy poszli na taniec i modelarstwo, a plastycy na robotykę. Od godziny 23:00 rozpoczęły się warsztaty we własnych pracowniach oraz projekcja filmów. Koła modelarskie i robotyki postanowiły nie spać całą noc i tak zrobili. Prace w tych salach trwały do godziny 8 rano. O godzinie 8 po wcześniejszych posprzątaniu sal uczestnicy wracali do domu lub byli odbierani przez rodziców.

Dział II bawił się Smerfnie. Motywem przewodnim były historie związane ze Smerfami. Każdy uczestnik miał przyporządkowane imię Smerfa i w dowcipny sposób poznawał historie związane z tą postacią. Śpiewanie Smerfnych hitów i Smerfmafia to na początek wieczoru a później konkursy, dyskoteka i zabawy taneczne. Jednym ze smakołyków były oczywiście Smerfowe Babeczki. Kinomaniak na koniec imprezy, która dla niektórych trwała do 3 rano. Udział wzięły następujące pracownie:

  • taneczna – R. Łukaszewicz Szczepanik
  • muzyczna – A. Banach
  • muzyczna – D. Jaros
Łącznie 25 osób i dwóch nauczycieli

A tak Noc w MDK była widziana od strony uczestników:

Na nocy w MDK było bardzo fajnie.Po rozpoczęciu całej zabawy wraz z Mateuszem po sygnale Pana Arka poszliśmy modelować, ponieważ gry i zabawy trochę nas nudziły. Potem pomogliśmy przenosić pizze od dostawcy, dalej została tylko uczta. Do godziny 4- tej byłem pochłonięty pracą nad modelem potem Pan Arek dał znak do spania, lecz z powodu nadmiaru kawy nie mogłem spać, więc poszliśmy z drugim Mateuszem i Kubą na film. Następnie po godzinie wróciliśmy do pracowni by kontynuować pracę.  Drugiego dnia gdzieś około godziny 8 odbierałem nagrodę w imieniu pracowni. MDK odpuściłem ok. godziny 10. Bardzo fajnie, fajne towarzystwo, fajnie spędzony czas.

Szymon, koło modelarskie

Było SUPER!!! Te zajęcia na początku były bardziej skierowane do młodszych uczestników, ale i tak były spoko. Świetny pomysł z bufetem na piętrze, który był cały czas dostępny. Kto chciał ten szedł i jadł. No i najważniejsze, że modelarnia działała praktycznie przez całą noc. Jakby była jeszcze kiedyś taka noc to idę bez zastanowienia.

Jakub, koło modelarskie

Noc w MDK była bardzo fajna można było robić różne rzeczy nie spaliśmy prawie całą noc.

Igor, koło modelarskie

Całe wydarzenie Nocy w MDK oceniam bardzo pozytywnie. Konkurencję o 20.00 były przezabawne a w szczególności zadanie z wykonaniem „żywej mumii”. Jeszcze przed nocą sprawdziłem jak wyglądają zajęcia w innych pracowniach, nauczyciele i uczestnicy miło mnie przywitali oraz pokazali kilka rzeczy którymi się zajmują. Resztę nocy spędziłem wraz z moimi kolegami z zajęć Robotyki grając w gry planszowe i karciane. Do samego rana oglądaliśmy filmy które puszczał nam nasz opiekun. Bawiłem się cudownie i ani na chwilę nie zmrużyłem oka.

Jan, koło robotyki

Noc spędzoną w MDK-u uważam za wyśmienitą, pod względem organizacji jak i samej integracji. Niesamowicie świetnie bawiłem się z młodszymi rówieśnikami i angażowałem się w to. Jedna z rzeczy, która najbardziej mi się spodobała, to zabawa gdzie zostałem przebrany za mumię! Później zajęcia, wymiany, aby poznać co robią też inne grupy. Zostałem wszędzie miło przyjęty oraz zachęciło mnie to do spędzania większości czasu w MDK-u, zapisałem się na kolejne zajęcia. Nastąpiła później niezapomniana noc z kolegami i koleżanką, graliśmy w różne gry planszowe i oglądaliśmy filmy, była to niezwykła odskocznia od dni codziennych, toteż na pewno będę wspominać tę noc bardzo długo.

Paweł, koło robotyki

W nocy z 19 na 20 maja odbyła się noc w MDK. Wzięło w niej udział sześć pracowni. Po zbiórce czyli o godzinie 20;00 rozpoczął się „Turniej Gier Nocnych”, w którym rozegrało się siedem konkurencji. Zwyciężyła pracownia Robotyki. Na drugim miejscu stanęła Modelarnia na trzecim zaś Agrafka. Po konkurencjach przyszedł czas żeby rozejść się do swoich pracowni. Rozpoczęły się warsztaty czyli odwiedziny u innych pracowni i namiastka tego czym zajmuje się dana pracownia. W dalszej kolejności wystartowały seanse filmowe lub jeśli ktoś nie chciał oglądać filmu zajęcia we własnej pracowni. My np. w pracowni robotyki graliśmy w MONOPOLY. To był już w sumie czas wolny do samego rana. Nie wolno dać się złudzić, że ktoś spał. Młodsze dzieci ciągle się bawiły, a starsza młodzież oglądała filmy, rozmawiała, żartowała itp. Cały czas każdy każdego odwiedzał przez co się integrowaliśmy. Rano o godzinie siódmej Pani Joanna- wicedyrektor MDKu ogłosiła wyniki gier nocnych. Zwycięzcy otrzymali bony na pizzę w DaGrasso. Ta impreza bardzo mi się podobała. Chciałbym żeby organizowano takie częściej. Jest to bardzo fajny sposób spędzenia czasu z kolegami i nauczycielami.

Piotr, koło robotyki

W miniony weekend odbyła się wyczekiwana noc w MDK, według mnie była strzałem w dziesiątkę.  Mile spędzony czas,  zwiedzenie pracowni,  poznanie nowych znajomych.
W pracowni robotycznej czekał na nas maraton filmów oraz gry planszowe .  Na początku całej zabawy,  były konkurencje których już zwycięzców nie będę wymieniać, bo już na pewno się powtórzyło nie raz.  Jednak bardzo
dobrze będę wspominać tę noc i mam nadzieję na więcej tego typu imprez.

Róża, koło modelarskie

GALERIA ZDJĘĆ:

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

Loading