Nasze plastyczki z sukcesami na „SILEZJANACH”2021

29 listopada 2021 zostały opublikowane wyniki XIII Międzynarodowego Biennale Tkaniny Artystycznej „SILEZJANY”. Konkurs od wielu lat organizuje Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu i Wolne Stowarzyszenie Zielonych Artystów. W tym roku tematem przewodnim były „Motywy roślinne”. Miło nam poinformować, ze wśród laureatów konkursu znalazły się uczestniczki zajęć z trzech pracowni MDK Świdnica: „Agrafki” Joanny Walerowicz, „Ciapate” Elżbiety Tarnowskiej i „Mansardy” Joanny Waksmundzkiej.

Nagrody II stopnia:

MAGDA MATUSZEWSKA ( naucz. J. Walerowicz)

JULIA SIMLAT ( naucz. E. Tarnowska)

MILENA KIJEK ( naucz. E. Tarnowska)

Nagroda III stopnia

NATALIA STRZELCZYK ( naucz. J. Waksmundzka)

Kwalifikacje do wystawy zdobyły:

ZOFIA MAŁY, JULIA STRZEŻEK, DOROTA KRAWCZYŃSKA, NATALIA AMROŻY (naucz. J. Waksmundzka)

JAŚMINA BICZYSKO , MAGDALENA HALICKA ( naucz. J. Walerowicz)

MARTA SIMLAT, DOROTA KOWALSKA ( naucz. E. Tarnowska)

Gratulujemy laureatkom konkursu i uczestniczkom wystawy, która jest aktualnie prezentowana w Galerii „Pod Sztrychem” w MDK nr 1 w Bytomiu.