Narodowe Święto Niepodległości z Pracownią Muzyczną „Polifonia”

Jak co roku  na miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada nie mogło zabraknąć pracowni muzycznej „Polifonia” z dz. II MDK . Ostatnie tygodnie to intensywne ćwiczenie pieśni patriotycznych, także legionowych – tych najbardziej związanych z czasem odzyskania przez Polskę niepodległości. A potem imprezy rocznicowe, które pozwalają przypomnieć i docenić wolność, którą mamy. No i oczywiście nasz wkład w te spotkania – występy, występy, występy… Zespół muzyki dawnej „Totus Musicus” w składzie: Zuzia Gąszowska, Hania Suszek, Varvara Mikhnevych i Justyna Sulkowska oraz Zuzia Synowska ze Studia Piosenki uświetniły swoimi prezentacjami Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”, który odbywał się w dwóch etapach -03.11. 2022r. eliminacje w klubie „Bolko” i Finał 09.11.2022r.w sali teatralnej ŚOK. Dodatkowo Zuzia Synowska, reprezentując na konkursie pracownię teatralną, zdobyła nagrodę za piękną recytację wiersza. 8 listopada 2022r. w klubie „Bolko” miał miejsce wernisaż XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Barwy Niepodległości”, na którym wystąpiły reprezentantki Studia Piosenki: zespół „Wirusy” w składzie: Emilia Niksa, Anna Kudela i Lilly Szymański oraz zespół „Bez nazwy” w składzie: Zuzanna Synowska, Nadia Pieczonka i Klaudia Chudy. Ukoronowaniem wszystkich występów był bardzo liczny udział uczniów z pracowni „Polifonia” na Śpiewankach Patriotycznych „Zaśpiewajmy za cały nasz kraj wspaniały”, które miały miejsce w Klubie „Bolko” 09.11.2022r. W tym spotkaniu z piosenką patriotyczną braliśmy udział zarówno jako słuchacze, jak i prowadzący wspólne śpiewanie. Tego dnia wystąpiły prawie wszystkie dziewczęta ze Studia Piosenki: Emilka Jarema, Sara Szubart, Ania Kudela, Laura Konarska, Tosia Gąszowska, Róża Omańska, Zuzia Synowska Patrycja Krupka, Lilly Szymański, Marta Lurka, Nadia Pieczonka, Ada Pieczonka, Hania Fabian, Nela Oleśkiewicz i Klaudia Chudy oraz zespół „Timki” w składzie: Zuzia Szachniewicz, Milenka Tadrzak, Ala Walaś, Rozalka Arczykowska, Kora Konarska, Ola Wojtyra, Julia Sroka, Amelka Sobaszek i Tosia Zawierucha. To już prawdziwy chór!

Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i piękne prezentacje, a szczególnie tym najmłodszym wokalistkom z zespołu „Timki”!

A oto fotograficzne wspomnienia z minionego tygodnia. Tak było…

Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”: 03-09.11.2022r.

XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Barwy Niepodległości” – 08.11.2022r.

Śpiewanki patriotyczne pt. „Zaśpiewajmy za cały nasz kraj wspaniały” – 09.11.2022r.

Więcej zdjęć z tych imprez można znaleźć na portalach świdnica 24 i  swidnica.gosc.pl, oto niektóre linki: https://swidnica.gosc.pl/gal/pokaz/7930304.Patriotyczne-spiewanki-w-Klubie-Bolko/60#gt, https://swidnica.gosc.pl/gal/pokaz/7929008.Barwy-Niepodleglosci-final-Ogolnopolskiego-Konkursu-Plastycznego/4#gt i in.

Byliśmy w wielu miejscach, na różnych imprezach – jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za udział, zarówno wykonawcom, jak i rodzicom, babciom i dziadkom, Tym ostatnim za zaangażowanie i pomoc w organizacji występów. Dziękujemy też organizatorom – za to, że mogliśmy uczcić muzyką tak ważną dla każdego Polaka rocznicę.

Z patriotycznym pozdrowieniem

Agnieszka Banach