Najlepsi z „Klawiatury” nagrodzeni na XIX Dolnośląskim Konkursie Keyboardowym „Mistrz Klawiatury’2024”!

Konkursy to wyzwanie! I takiego wyzwania podjęli się reprezentanci koła „Klawiatura” z pracowni muzycznej „Polifonia” dz. II MDK. Tym bardziej cieszy fakt, że wszyscy zostali docenieni przez jury XIX Dolnośląskiego Konkursu Keyboardowego „Mistrz Klawiatury’2024”, który odbył się 19 kwietnia 2024r. w Sali Klubu „Bolko” Świdnickiego Ośrodka Kultury. Tytuły „Wicemistrzów Klawiatury” zdobyli : Adam Paszczak – II miejsce w kategorii I i Iga Szklarczyk – III miejsce w kategorii III, natomiast wyróżnienia otrzymali: Natan Mądry i Stanislav Sahaidak, który był jednocześni najmłodszym uczestnikiem konkursu – 2 miesiące temu skończył zaledwie 7 lat! Gratuluję też Lilly Szymański, za udział i przygotowanie programu konkursowego, której choroba uniemożliwiła występ „na żywo”. Konkurs miał formułę otwartą, dlatego oprócz ambitnych klawiszowców z województwa dolnośląskiego byli też uczestnicy z województwa opolskiego, łódzkiego i śląskiego! Wszyscy obecni na konkursie mieli też okazję wysłuchać ubiegłorocznego „Super Mistrza Klawiatury” – Karola Steckiego, laureata Grand Prix „Mistrz Klawiatury’2023”. Karol przyjechał specjalnie z Wrocławia i wystąpił z recitalem jako gwiazda konkursu. Bardzo dziękujemy za piękny występ!

Szczegółowe wyniki i pełną relację fotograficzną z XIX Dolnośląskiego Konkursu Keyboardowego „Mistrz Klawiatury’2024” można zobaczyć na stronie MDK pod linkiem: https://mdk.swidnica.pl/mistrz-klawiatury-2024/

A oto tegoroczni „Mistrzowie Klawiatury” z naszej pracowni:

w kategorii I

Adam Paszczak

zdobył II miejsce i tytuł „Pierwszego Wicemistrza Klawiatury 2024”

wyróżnienia otrzymali:

Natan Mądry 

i   Stanislav Sahaidak

w kategorii III

Iga Szklarczyk zdobyła III miejsce i tytuł „Drugiego Wicemistrza Klawiatury 2024”

 

Ogromne podziękowania należą się też Tosi Mielcarek, która pełniła rolę konferansjera i inspicjenta sceny na konkursie. To była prawdziwa „prawa ręka” koordynatora czyli Agnieszki  Banach. Szczególne podziękowania pragnę też złożyć Pani Elżbiecie Tarnowskiej, która wykonała z gliny pamiątkowe statuetki -marzenie wszystkich uczestników😊 oraz firmom: Radio Świdnica i Studio Muzyczne LeRock, za ufundowanie dodatkowych nagród dla laureatów.

Warto było więcej popracować – puchary i wyróżnienia w rękach najbardziej pracowitych. Brawo nasi mistrzowie z „Klawiatury”!

Pozdrawiam  „grająco”😊 i gorąco !

Agnieszka Banach

 

 

Loading